هنروتجربه:نام بونگ جون هو کارگردان برنده اسکار در فهرست ۱۰۰ چهره تاثیرگذار سال ۲۰۲۰ میلادی به انتخاب مجله تایم به چشم می‌خورد.

برای اولین‌بار کره‌ جنوبی با فیلم «انگل» در رقابت‌های اسکار شرکت کرد و برنده‌ چهار جایزه‌ اسکار شد و برای اولین‌بار یک فیلم خارجی‌زبان جایزه‌ اسکار بهترین فیلم را هم گرفت. «انگل» موفقیت‌هایش را اوایل سال ۲۰۱۹ با جشنواره‌ کن شروع کرد و توانست نخل طلای کن بهترین فیلم را از هفتاد و دومین جشنواره فیلم کن دریافت کند و تبدیل به اولین کارگردان از سینمای کره بشود که به این جایزه دست پیدا می‌کند. فیلم «انگل» دومین فیلم این کارگردان محسوب می‌شود که در بخش مسابقه جشنواره کن حضور پیدا کرد و او را برنده اولین جایزه از جشنواره کن کرد و بونگ جون هو را به شهرتی جهانی رساند. این فیلم هم‌چنین جوایز اسکار بهترین کارگردانی، فیلم بین‌المللی و بهترین فیلم‌نامه اصلی را نیز کسب کرد تا سالی تاریخی برای سینمای کره جنوبی و درخشان برای سینمای آسیا را رقم بخورد.

«انگل» که روایت‌گر داستان دو خانواده فقیر و ثروتمند و اتفاقات ناگواری است که برای آن‌ها روی می‌دهد. این فیلم در مجموع بیش از ۲۷۰ جایزه سینمایی را از جشنواره‌ها و رویدادهای سینمایی در آمریکای شمالی، اروپا، آسیا، خاورمیانه و .. دریافت کرده‌است.

«سگ‌هایی که پارس می‌کنند گاز نمی‌گیرند»، «خاطرات قتل»، «میزبان»، «مادر»، «برف‌شکن» و «اوکجا» دیگر ساخته های بونگ جون هو هستند.

برچسب‌ها: