هنروتجربه: خانه سینما طی نامه‌ای از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست همراهی با صنوف سینمایی را کرد.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی خانه سینما متن نامه به شرح زیر است:

«جناب آقای دکتر سید عباس صالحی
مقام محترم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

با سلام و احترام
در جهان امروز که بنیان تمدنی آن بر تصویر قرار گرفته؛ هنر تصویرگری و تصویرسازی بلاشک یک هنر برتر است. ملت بی‌تصویر مثل آن است که زبانی از زبان‌های رایج دنیا را که مردم با آن سخن می‌گویند، نمی‌دانند.

مدت‌هاست که همکاران خلاق و کارورز ما در اصناف سینمای ایران، کارشناسان و دوستداران فرهنگ و هنر کشور نگرانی‌های جدی و دردمندانه خود را از آشوبناکی فضای تولید در بسترهای تولید و نمایش خانگی و فضای مجازی به روش‌های گوناگون اعلام می‌کنند.

اتکای به قانون و رفتار قانونی اولین و ساده‌ترین روش حل معضلات است. ما از جنابعالی در مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظار داریم بر حاکمیت قانون و روش‌های قانونی مصرانه اقدام کنید و اجازه ندهید در ایامی که بحران کرونا هست و نیست پدیدآورندگان فرهنگی و هنری را در خطر قرار داده است و اکثریت عظیم همکاران ما با بحران بیکاری و بالتبع گرفتاری‌های معیشتی مواجه شده‌اند، رفتار فراقانونی و غیرکارشناسانه در زمینه نمایش خانگی و بسترهای جدید فراهم شده برای تولید را دچار بحران کند که بطور حتم در این مسیر حمایت‌های همه جانبه جامعه اصناف سینمایی کشور را نیز در کنار خود خواهید داشت.

هیأت مدیره خانه سینما در ادامه درخواست‌های صنفی اعضای خود و در حمایت تمام عیار از تقاضای آنان از جنابعالی می‌خواهد مسیر و فرصت جهش تولید را فراهم کنید در غیر این‌صورت می‌بایست به آینده و همکاران ما پاسخگو باشید.

یقین داریم جنابعالی که از فرهیختگان و دلسوزان هستید بر این امر مهر تأئید می‌زنید».

برچسب‌ها: