هنروتجربه: تولید سریال کوتاه و تک‌فصلی بری جنکینز با عنوان «راه‌آهن زیرزمینی» به سفارش «آمازون پرایم» به پایان رسید.

جنکینز که با فیلم‌های «دارویی برای مالیخولیا» / Medicine for Melancholy، «مهتاب» / Moonlight‌ و «اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند» / If Beale Street Could Talk شناخته می‌شود، علاوه بر کارگردانی یکی از تهیه‌کنندگان اجرایی هم هست و در نگارش فیلم‌نامه هم نقشی داشته است. البته فقط سه روز از تولید «راه‌آهن زیرزمینی» باقی مانده بود که شیوع جهانی کرونا باعث تعطیلی پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی شد. به هر حال جنکینز در گفت‌وگوی ماه آوریل خود به «ایندی‌وایر» گفته بود که این سریال «سخت‌ترین پروژه‌ای است که تا امروز ساخته‌ام؛ البته نه از لحاظ اجرایی و عملی بلکه فقط از نظر احساسی».

«راه‌آهن زیرزمینی» بر اساس رمانی به همین نام از کولسن وایت‌هِد شکل گرفته است؛ کتابی که داستان دو برده را روایت می‌کند که با استفاده از شبکه راه‌آهن زیرزمینی از مزرعه‌شان در جرجیا می‌گریزند. این رمان تحسین‌شده در سال ۲۰۱۷ جایزه پولیتزر بهترین اثر داستانی را برنده شد. هنوز تاریخ نمایشی برای این مجموعه اعلام نشده است.

بری جنکینز چندی پیش با خبر همکاری با لئوناردو دی‌کاپریو برای اقتباس از مستند تحسین‌شده «ویرونگا» / Virunga محصول ۲۰۱۴ در کانون توجه قرار گرفت.

  • ایندی‌وایر