هنروتجربه: سریال تازه آمازون با عنوان «یوتوپیا» / Utopia را که این هفته نمایشش آغاز می‌شود و مدت‌هاست انتظارش می‌رفت، گیلین فلین خلق کرده است.

فلین که فیلم‌نامه «دختر گم‌شده» / Gone Girl (یا با معادل درست‌تر «زن مفقود») را برای دیوید فینچر نوشت، ابتدا سریال «یوتوپیا» را که اقتباسی از یک سریال انگلیسی به همین نام است، برای فینچر در نظر داشت و این زوج هنری می‌خواستند آن را برای «اچ‌بی‌او» بسازند؛ اتفاقی که به دلیل عدم توافق فینچر با «اچ‌بی‌او» بر سر بودجه مورد نظر محقق نشد؛ و «یوتوپیا» دیگر پروژه به نتیجه نرسیده فینچر با «اچ‌بی‌او» عنوان گرفت.

سریال کمدی «Videosyncrazy» که زمانی قرار بود بر اساس تجربه‌های خود فینچر از حضور در دنیای موزیک‌ویدئوها ساخته شود، دیگر پروژه‌ای است که این فیلم‌ساز برجسته می‌خواست برای «اچ‌بی‌او» کار کند. ریچ ویلکِس همکار نویسنده فینچر در گفت‌وگوی تازه‌ای به «رینگر» درباره این سریال نافرجام که اوایل سال ۲۰۱۵ قسمت‌هایی از آن فیلم‌برداری هم شد، گفته است: «زیبایی کار روی آن پروژه با فینچر این بود که او شناخت درستی از جهان مورد نظر و روابط و مناسبات داشت. به‌علاوه، او روابط حرفه‌ای هم داشت و می‌توانست به چهره‌های شاخص عرصه موسیقی زنگ بزند و از آن‌ها اجازه استفاده از آثارشان را بگیرد».

«اچ‌بی‌او» این پروژه را هم به دلایل اختلاف نظر هنری و برنامه شلوغ فینچر کنار گذاشت!

  •  ایندی‌وایر