هنروتجربه:آیین دیدار مجموعه مستند «بعد از جنگ» شامگاه شنبه پنجم مهرماه در موزه سینما برگزار شد.

به گزارش سایت هنروتجربه، آیین دیدار مجموعه مستند «بعد از جنگ» شامگاه شنبه پنجم مهرماه در موزه سینما برگزار شد. «بعد از جنگ» مجموعه سه مستند با محوریت جنگ است که شامل مستندهای «شبیه‌سازی آقای زرد» به نویسندگی و کارگردانی ماهان خمامی‌پور، «سایه‌های روشن» ساخته حسین نشاطی و «پیرمرد و خواننده» به کارگردانی امیر اصانلو است. در ابتدای این مراسم پوستر فیلم از سوی عوامل فیلم وشخصیت‌هایی چون مهدی مطهر، ضیا حاتمی، جعفر صانعی‌مقدم مدیرعامل موسسه هنروتجربه و.. امضا شد.

در ادامه این مراسم و پیش از نمایش فیلم، مهدی مطهر تهیه‌کننده مجموعه مستند «بعد از جنگ» ضمن خوشامدگویی به حضار گفت: «نام «بعد از جنگ» کمتر از یک هفته است که متولد شده ولی این فیلم‌ها حاصل دغدغه‌ و دلبستگی سه چهار ساله کارگردانان آن است که مشغول ساخت آن بودند. در موضوع سوریه و عراق فیلم‌های زیادی ساخته شده اما این سه مستندی که دوستان ساخته‌اند نگاهی متفاوت و جدیدی به موضوع سوریه دارد. نگاه کارگردانان مجموعه مستند «بعد از جنگ» فقط مختص بینندگان ایرانی و داخل کشور نیست و موفقیت‌های این مستندها در خارج از ایران و در جشنواره‌های خارجی موید این ادعاست».

مطهر در ادامه افزود: «این مجموعه شامل سه فیلم «شبیه سازی آقای زرد» به کارگردانی ماهان خمامی‌پور، «سایه‌های روشن» ساخته حسین نشاطی و «پیرمرد و خواننده» به کارگردانی امیر اصانلو است. خوشبختانه خیلی از دوستانی که جزء عوامل پروژه بودند از جمله طراح پوستر، فیلم‌بردار، مدیرتولید و بقیه دوستان در این سالن حضور دارند که از زحمت‌های زیادی برای این پروژه کشیدند. از بینندگانی که برای نمایش این مجموعه مستند تشریف آوردند هم سپاسگذارم و امیدوارم در صورت رضایت از این فیلم‌ها، به دوستان و آشنایان خود اطلاع دهند و پلی برای تبلیغ شوند تا این نوع نگاه متفاوت به جنگ تبلیغ شود. در این مجموعه نگاه متفاوتی به جنگ را مشاهده خواهید کرد که با آنچه دیده‌ایم فرق می‌کند. در انتها از سه کارگردان فیلم می‌خواهم صحبت‌های کوتاهی با حضار داشته باشند. ممنون از تشریف فرمایی یکایک شما دوستان».

در ادامه ماهان خمامی‌پور گفت: «سلام به همگی و ممنون که در این شرایط سخت به دیدن این مجموعه مستند تشریف آوردید. این مستندها به دلیل این‌که هیچ اجباری در زمان تولید و در هیچ زمینه‌ای به ما تحمیل نشد و می‌توانستیم آزادانه درباره هر موضوعی که در سوریه می‌خواستیم فیلم بسازیم، برای خود کارگردان‌ها با ارزش است. مهدی مطهر در این مسیر بسیار کمک کرد و امیدوارم این سه مستند، نظر شما را جلب کند».

سپس حسین نشاطی هم ضمن تایید صحبت‌های خمامی‌پور عنوان کرد: «خوشحالم در این مراسم حضور دارم. این مستندها از نظر نگاه و اتمسفر، مستندهایی ارزشمند است. تاکید من بر نگاه و اتمسفر این مستندهاست و امیدوارم در پایان شما هم همین نظر را داشته باشد. مطهر برای این فیلم‌ها زحمات زیادی کشید و دستمان برای ساخت مستند باز بود. امیدوارم از آن‌هاخوشتان بیاید.»

در پایان مراسم امیر اصانلو در صحبت‌هایی کوتاه گفت: «حرف‌های مهم را دوستان گفتند. ممنون که ریسک کردید و تشریف آوردید سینما و امیدوارم از دیدن این سه مستند لذت ببرید».

در پایان این مراسم مجموعه مستند «بعد از جنگ» برای حاضرین به نمایش درآمد.