هنروتجربه: داوران ششمین مسابقه عکس سینمای ایران معرفی شدند.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی انجمن صنفی عکاسان سینما، داوری ششمین مسابقه عکس سینمای ایران برعهده شهاب الدین عادل، غوغا بیات و رضا مهاجر خواهد بود.

شهاب‌الدین عادل، عکاس، مستندساز، پژوهش‌گر و استاد سینما و عکاسی و عضو هیئت علمی دانشکده سینما تئاتراست. او دانش‌آموخته‌ مقطع کارشناسی دررشته سینما از دانشکده هنرهای دراماتیک است و دوره‌ کارشناسی ارشد و دکترای پژوهش هنر را در دانشگاه هنر گذراند. عادل طی سال‌های ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۳ ریاست دانشکده سینما تئاتر را بر عهده داشت و از سال ۱۳۹۷ نیزاین سمت را عهده‌دار است.

غوغا بیات (عکاس و نویسنده)، فارغ التحصیل مدرسه عالی تلویزیون و سینما دررشته عکاسی و گرافیک است. او با بیش از بیست فیلم سینمایی همکاری داشته است. برپایی چهار نمایشگاه انفرادی در تهران گالری گلستان، گالری آریانا و شرکت در بالغ بر بیست و شش نمایشگاه گروهی در ایران، سوئد، ترکیه وکانادا. داوری پنجمین دوره جشنواره زنان و زندگی شهری(۱۳۹۲)، دواری بخش مواد تبلیغی چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر(۱۳۹۴)، داوری دومین دوره جشن عکاسان سینمای ایران (۱۳۹۵)‌داوری اولین دوره جشنواره عکس کیش(۱۳۹۷)بخشی از کارنامه هنری او است.

رضا مهاجر فعالیتش را به عنوان عکاس و مدیر فیلم‌برداری درسینما آغاز کرد. «هامون»، «روز باشکوه»، «سارا»، «دو نیمه سیب»، «تجارت»، از جمله فیلم هایی است که مهاجرعکاسی آن را به عهده داشته است.

هم‌چنین امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، جشن عکاسان سینما برگزار نمی‌شود و برگزاری این دوره از مسابقه بصورت غیرحضوری و فقط با ارسال آثار و فرم مربوطه به دبیرخانه صورت پذیرفت و اعلام عکاس برگزیده و اهدای تندیس مسابقه عکس، از طریق سایت‌های خبری، نشریات و شبکه های اجتماعی اطلاع رسانی خواهد شد.