هنروتجربه: درام ورزشی «پرش» / Leap در روز افتتاحیه نمایش خود به فروشی بیش از هشت میلیون دلار در سینماهای چین دست یافت که کمی بیش از فروش روز نخست «مولان» است که اوایل ماه میلادی جاری اکران شد.

لی گونگ بازیگر سنگاپوری متولد چین که در «مولان» هم نقش ساحره‌ای قدرتمند را بازی کرده، در «پرش» نقش سرمربی تیم ملی والیبال چین پینگ لانگ را ایفا کرده است. فروش هشت میلیون و دویست هزار دلاری «پرش» در حالی است که «مولان» در روز نخست اکرانش، هشت میلیون و صد هزار و «اعتقاد» (کریستوفر نولان) هشت میلیون و نهصد هزار دلار در سینماهای چین فروختند. البته پس از بازگشایی سینماها درام جنگی میهن‌پرستانه «هشتصد» که به پدیده گیشه سینماهای چین بدل شده، به فروشی ۲۱ میلیون دلاری در روز اول نمایشش دست پیدا کرد.

اکران «پرش» هم‌زمان شد با استفاده ۷۵ درصدی سینماهای چین از ظرفیت سالن‌های‌شان که پیش از این مجاز به فروش پنجاه درصد از بلیت‌های هر سالن بودند. این فیلم به کارگردانی پیتر هوسان چان هنگ‌کنگی از دیروز جمعه، در سینماهای ایالات متحده هم به صورت محدود روی پرده رفته است. البته فیلم‌های چینی در روزگار پیش از کرونا هم موفقیت خاصی در سینماهای آمریکا کسب نمی‌کردند.

  •  ایندی‌وایر