هنروتجربه: مهلت ثبت نام در بخش‌های رقابتی ملی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت به دلیل پاندمی ویروس کرونا ودشواری تولید فیلم مستند در کشور و درخواست جمعی از مستندسازان، یک هفته تمدید شد.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، تهیه‌کنندگان و فیلم‌سازان متقاضی حضور در بخش‌های رقابتی ملی جشنواره حداکثر تا روز ۱۲ مهرماه ۹۹فرصت دارند فرم شرکت در چهاردهمین دوره‌ «سینماحقیقت» را روی پایگاه اطلاع‌رسانی جشنواره به نشانی www.irandocfest.ir و یا وب‌سایت مرکز گسترش www.defc.ir به‌صورت آنلاین تکمیل نموده و تا ۱۵ مهر، نسخه نهایی فیلم خود را از طریق ارائه‌ لینک یا به شکل فیزیکی به دبیرخانه سینماحقیقت ارائه نمایند.

برپایه‌ این گزارش، «مسابقه ملی»، «جایزه شهید آوینی»، «بخش ویژه کرونا» و «فیلم‌های مستند کارآفرینی»، بخش‌های رقابتی ملی این دوره‌ی جشنواره سینماحقیقت هستند.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را به دبیری محمد حمیدی مقدم، در آذرمـاه ۱۳۹۹ و با توجه به شیوع جهانی بیماری کووید ۱۹ بصورت مجازی و نمایش برخط (آنلاین) برگزار خواهد کرد.