هنر و تجربه: برگزاری چهلمین جوایز فیلم هنگ‌کنگ با ادامه دار شدن شیوع ویروس کرونا تا سال ۲۰۲۲ به تعویق افتاد.

به گزارش هنروتجربه به نقل از ورایتی، با توجه به پاندمی کرونا چهلمین دوره مراسم اهدای جوایز فیلم هنگ‌کنگ به فصل نخست سال ۲۰۲۲ موکول شد.

مسئولان اهدای این جوایز دیروز اعلام کردند با توجه به اینکه اکران‌ بسیاری از فیلم‌ها لغو شده یا به تعویق افتاده است مراسمی در سال ۲۰۲۱ برگزار نمی‌کنند و به جای آن همه فیلم‌های نمایش داده شده  در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ برای دوره ۲۰۲۲ در جوایز شرکت داده می‌شوند.

سی‌ونهمین مراسم جوایز فیلم هنگ‌کنگ قرار بود در ماه می برگزار شود به دلیل شیوع کرونا لغو  و بعد به صورت آنلاین برگزار شد. سینماهای هنگ‌کنگ دو بار باز و بسته شدند زیرا موج دوم و سوم کرونا در این کشور پدید آمد. سینماهای هنگ‌کنگ ابتدا از اواخر مارس تا ۸ ماه می تعطیل شدند و بعد دوباره از ۱۵ جولای تا پایان آگوست کار خود را متوقف کردند. اکنون سینماها دوباره باز هستند اما با توجه به فاصله‌گیری اجتماعی امکان فروش بلیت بیش از ۵۰ درصد ظرفیت سینماها را ندارند.

سازمان سلامت هنگ‌کنگ روز دوشنبه اعلام کرد ۱۰ مورد دیگر ابتلا به کرونا ویروس مشاهده شده که شمار کل مبتلایان را به رقم ۵ هزار و ۷۶ نفر می‌رساند. تاکنون ۱۰۵ نفر از این بیماری در هنگ‌کنگ جان باخته‌اند.