هنر و تجربه: لغو جشنواره کن ۲۰۲۰ موجب شد تا برگزارکنندگان این جشنواره سینمایی مهم برای جبران آن ماه آینده یک رویداد سه روزه‌ای تدارک ببینند که شرکت عموم مردم در این اتفاق آزاد است.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روایتی  هفتادوسومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کن به دلیل شیوع کرونا لغو شد، اما برگزار کنندگان آن در نظر دارند با برپایی یک رویداد سه روزه از فیلم‌های منتخب جشنواره امسال تجلیل کنند.

این برنامه ویژه  از ۲۷ تا ۲۹ اکتبر (۶ تا ۸ آبان) با نمایش چهار فیلم از فهرست رسمی فیلم‌های منتخب، سینه فوداسیون و فیلم‌های کوتاه در کاخ جشنواره کن برگزار می‌شود که شرکت در آن برای عموم آزاد است. البته هنوز شیوه‌نامه‌ها و جزییات برگزاری با توجه به محدودیت‌های ناشی از کرونا هنوز اعلام نشده‌است.در این رویداد نخل‌های طلایی به برندگان در بخش‌های سینه فونداسیون و فیلم کوتاه داده خواهد شد.

رویداد سه روزه جشنواره کن با فیلم «موفقیت بزرگ» به کارگردانی امانوئل کورکول و بازی کاد مِراد افتتاح می‌شود و با نمایش فیلم «دو آلفرد» به کارگردانی برونو پودالیدس به کار خود پایان می‌دهد.

فیلم «مادران حقیقی» ساخته نائومی کاواسه کارگردان سرشناس ژاپنی و فیلم «آغاز»از دائه کلومبگاشویلی کارگردان گرجستانی از دیگر فیلم‌هایی هستند که در این رویداد روی پرده می‌روند.«آغاز» به تازگی منتخب شصت و هشتمین جشنواره فیلم «سن سباستین» شد.

طبق آخرین اعلام برزار کنندگان هفتادوچهارمین دوره جشنواره کن این رویداد قرار است از ۱۱ تا ۲۲ مه سال ۲۰۲۱ (۲۱ اردیبهشت تا ۱ خرداد ۱۴۰۰) برگزار ‌شود.

برچسب‌ها: