هنر و تجربه: رفتن به کلاس و تحصیل فیلم‌سازی در این روزگار کار چندان راحتی نیست، اما معنی‌اش هم این نیست که هر علاقه‌مندی به سینما باید از یادگیری این حرفه دست بکشد.

سایت ایندی‌وایر در همکاری با رولینگ استون، مدرسه هنرهای تیش دانشگاه نیویورک و پایگاه تحصیلی آنلاین یِلوبریک دست به تولید مجموعه برنامه‌ای آموزشی با عنوان «ملزومات صنعت فیلم و تلویزیون» / Film and TV Industry Essentials زده‌اند که گواهی فارغ‌التحصیلی هم می‌دهد. ثبت نام از فصل پاییز آغاز می‌شود و این برنامه آموزشی از فیلم‌سازان و تهیه‌کنندگان کهنه‌کار، اساتید دانشگاه نیویورک و… برای بحث و تدریس درس‌های هر رشته بهره خواهد برد.

حتی با نگاهی گذرا به فهرست اساتید و مدرسان این برنامه آموزشی می‌توان به این نکته پی برد که گردآوری نیروهای این گروه آموزشی برای بحث و گفت‌وگو درباره هنر و صنعت فیلم‌سازی کار راحتی نبوده است. برخی از این اساتید عبارتند از انگ لی که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استودیویی حاضر می‌شود و با فناوری راه‌دور به گفت‌وگو در خصوص «چه‌طور داستانی را به زبان سینما روایت کنیم» می‌پردازد، جاد اپتاو پیرامون «فیلم‌سازی تجاری و کمدی»، آلفونسو گومز ریخون در باب «تاریخچه داستان‌گویی»، سم پولارد درباره «هنر اثر غیرداستانی» و…

  • ایندی‌وایر