هنروتجربه: فیلم سینمایی «یلدا» سومین ساخته مسعود بخشی به تهیه کنندگی علی مصفا که در هنروتجربه درحال اکران است، با حضور در پانزده جشنواره بین المللی در طی ماه جاری و ماه آینده، از ابتدای سال ٢٠٢٠ در کمتر از یکسال بیش از سی حضور موفق بین المللی داشته است.

به گزارش سایت هنرو تجربه به نقل از روابط عمومی فیلم، «یلدا» از ٢٣ سپتامبر در بخش مسابقه جشنواره فیلم «برگن» نروژ و در رقابت با هشت فیلم بلند دیگر، شرکت خواهد کرد و تنها فیلم ایرانی بخش مسابقه و نامزد جایزه سی هزار یورویی این جشنواره است.

فیلم سینمایی «یلدا» نماینده کشورمان در بخش مسابقه پنجاه و هفتمین دوره جشنواره آنتالیا ترکیه است که از ٣ تا ١۵ اکتبر در ترکیه برگزار می‌شود. در بخش مسابقه بین الملل این جشنواره معتبر و قدیمی تنها ۱۰ فیلم انتخاب شده و نیکی کریمی عضو هیات داوران این جشنواره است.

این فیلم سینمایی هم‌چنین از ١٠ الی ١٩ اکتبر در بخش مسابقه جشنواره بین المللی «پینگایو» چین حضور خواهد داشت و نامزد جایزه بزرگ ٢٠ هزار دلاری روبرتو روسلینی و نیز جایزه «شرق_غرب» این جشنواره است.

«یلدا»  طی ماه جاری و آینده در جشنواره‌هایی چون فیلم‌های مدیترانه‌ای اسپلاتو در رووینی کرواسی (٨ تا ١٠ سپتامبر)،سی و ششمین جشنواره بین المللی فیلم ورشو (۹ تا ١٨ اکتبر) نامزد دریافت جوایز نتپک، فیپرشی و بهترین فیلم تماشاگران، جشنواره بین المللی فیلم بوگوتا کلمبیا(٨ تا ١۴ اکتبر)،جشنواره جهانی فیلم لوگانو سوئیس(١۴ تا ١٨ اکتبر)،جشنواره بین المللی فیلم آدلاید استرالیا(١۴ تا ٢۵ اکتبر)،جشنواره بین المللی فیلم تافی فست لهستان، بخش مسابقه(١٧ تا ٢۵ اکتبر)،جشنواره بین المللی فیلم اسب طلایی تایوان (۵ تا ٢٢ دسامبر)،جشنواره بین المللی فیلم کورک ایرلند (۵ تا ١۵ دسامبر)،جشنواره جهانی حقوق انسان فیلم زوریخ (۶ تا ١٢ دسامبر)جشنواره بین المللی فیلم شبهای سیاه تالین(١٣ تا ٢٩ دسامبر) حضور دارد.

«فیلم‌موومنت» پخش کننده «یلدا» در آمریکا نیز از پذیرش این فیلم‌ در جشنواره فیلم مستقل اشلند (اورگان)، بیست و نهمین جشنواره فیلم فیلادلفیاد (٢٣ اکتبر تا ٢ نوامبر) و جشنواره فیلم مستقل ریهبوت بیچ (۵ تا ١۵ نوامبر) خبر داد.

 

برچسب‌ها: