هنروتجربه: مهدی نیک آیین مدیر سینما سپیده با بیان این‌که این سینما به جمع سینماهای نمایش دهنده فیلم‌های «هنر و تجربه» افزوده شده عنوان کرد که فیلم های این گروه سینمایی فرصتی برای احیای ژانرهاست.

مهدی نیک آیین مدیر سینما سپیده که چند وقتی است سینمایش به جمع سینماهای نمایش دهنده فیلم‌های «هنروتجربه» پیوسته است، درباره این موضوع  به مهر گفت:«به چند دلیل تصمیم گرفتیم فیلم‌های «هنروتجربه» را در سینما سپیده اکران کنیم؛ اولین دلیل‌مان استقبال مخاطبان بود چرا که بسیاری از آن‌ها در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر و پس از آن از ما سوال می‌کردند که آیا فیلم‌های «هنروتجربه» را اکران می‌کنیم یا نه. همچنین باتوجه به موقعیت سینما سپیده که نزدیک به دانشگاه‌ها و میدان انقلاب است و ارتباط خوبی که با دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های سینمایی داریم و معمولاً فیلم‌های مستند و یا کوتاه‌شان را در سینما سپیده اکران خصوصی می‌کنیم، تصمیم گرفتیم فیلم‌های «هنروتجربه» را نیز به جدول اکران خود اضافه کنیم. البته سال گذشته قرار بود این اتفاق رخ بدهد اما بنا به دلایلی امسال این اتفاق افتاد».

نیک آیین درباره استقبال مخاطبان از اکران فیلم‌های «هنروتجربه» در این سینما بیان کرد:« حدوداً یک ماه است که اکران فیلم‌های «هنروتجربه» را آغاز کرده‌ایم. البته در حال حاضر خیلی‌ها هنوز نمی‌دانند سینماها باز شده است و فعالیت می‌کنند.مدتی طول می‌کشد تا اطلاع‌رسانی‌ها انجام شود و مردم منطقه متوجه شوند که سانس‌های فیلم‌های «هنروتجربه» در سینما سپیده به چه سبکی است. باتوجه به تبلیغاتی که در نظر گرفته‌ایم و کارهایی که با هماهنگی موسسه بهمن سبز و هنروتجربه قرار است انجام بدهیم من بسیار امید دارم که اکران فیلم‌های این گروه سینمایی رونق بگیرد و اهالی هنر از آن استقبال کنند».

به گفته مدیر سینما سپیده، روزی ۲ سانس به فیلم‌های «هنروتجربه» اختصاص دارد و از زمان پیوستن این سینما به اکران فیلم‌های «هنروتجربه» تاکنون پربیننده‌ترین فیلم‌ها «خط باریک قرمز»، «یلدا»، «پرو» و «منگی» بوده است.

مدیر سینما سپیده در بخشی از این گفت‌وگو درباره توجه به سینمای هنری و فیلم‌سازان مستقل گفت:« حمایت از سینمای هنری بسیار اهمیت دارد چراکه بستری برای نمایش آثار، لمس سینمای حرفه‌ای و تجربه حضور فیلم‌سازان جوان در سینما است. در شرایط فعلی حضور و رقابت در سینمای ایران بسیار سخت و برای فیلم‌سازان جوان و هنری نیز دشوار است که فیلم برای اکران عمومی بسازند و بسیاری پشت اکران می‌مانند».

نیک آیین با بیان این‌که «هنروتجربه» فرصتی برای نمایش فیلم‌های فیلم‌سازان جوان است، عنوان کرد: «هنروتجربه» فرصتی است که فیلم‌سازان راحت تر می‌توانند دغدغه‌هایشان را تبدیل به فیلم و فیلم‌ها را اکران کنند تا بازخورد مخاطب را ببینند و شرایط سینمای حرفه‌ای را لمس کنند. اگر شرایط برای همه فیلم‌سازان جوان فراهم باشد که فیلم‌های خود را در «هنروتجربه» اکران کنند هم به رشد نیروی انسانی تولید در سینما کمک می‌کند و هم ژانرها در سینما دوباره زنده می‌شود».

او در پایان گفت: «در سینمای بدنه ما عملاً ژانری نداریم چراکه یا طنز است یا ملودرام اجتماعی اما در «هنروتجربه» می‌شود ژانرها را دید و به فیلم‌سازان تلنگر زد که سراغ ژانرهای مختلف بدون ترس از داشتن یا نداشتن مخاطب بروند و تجربه کنند».