هنروتجربه: فیلم سینمایی «دشت خاموش» به بخش مسابقه شصت و پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم وایادولید راه پیدا کرد.

فیلم سینمایی «دشت خاموش» به بخش مسابقه رسمی فیلم‌های بلند شصت و پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم وایادولید اسپانیا راه پیدا کرد. شصت و پنجمین دوره این جشنواره بین‌المللی از تاریخ سوم تا دهم آبان ماه سال جاری در شهر وایادولید اسپانیا برگزار می‌شود. در این جشنواره عباس کیارستمی دو بار موفق به دریافت جایزه خوشه طلایی بهترین فیلم برای فیلم‌های «زیردرختان زیتون» و «کپی برابر اصل» شده است.

«دشت خاموش» همچنین در سی و سومین دوره جشنواره فیلم توکیو که از ۱۰ تا ۱۹ آبان ماه برگزار می‌شود در بخش فوکوس بر جهان پذیرفته شده و به نمایش در می‌آید. این بخش مخصوص نمایش فیلم‌های مطرح شده در جشنواره‌های جهانی بوده که در سال جاری موفق به دریافت جوایز مهمی شده‌اند.

«دشت خاموش» به کارگردانی احمد بهرامی و تهیه‌کنندگی سعید بشیری تولید شده که مسئولیت پخش بین‌المللی فیلم توسط شرکت پرشیا فیلم با مدیریت علی قاسمی است. «دشت خاموش» به شرایط دشوار کاری و روابط انسانی پیچیده چند خانواده می‌پردازد که در یک محیط کارگری زندگی می‌کنند…

جشنواره بین‌المللی فیلم وایادولید اسپانیا یکی از قدیمی‌ترین جشنواره‌های فیلم اروپا محسوب می‌شود که در سال ۱۹۵۶ میلادی پایه‌گذاری شد و  از سال ۱۹۷۳ به عنوان یک جشنواره بین‌المللی برای هر نوع فیلم و معرفی استعدادهای خلاق جدید در حوزه سینما شناخته شده است.