هنر و تجربه: کارنامه فعالیت‌های بن ویتلی در مقام فیلم‌ساز با پروژه‌های آینده‌اش مثل بازسازی «ربکا» / Rebecca برای نتفلیکس و دنباله «مهاجم مقبره» / Tomb Raider با بازی آلیسیا ویکاندر حرکت روبه‌جلوی چشمگیری خواهد داشت.

با وجود این، ویتلی نویسنده و کارگردان پروژه سومی را هم در روزهای قرنطینه فصل تابستان به صورت محرمانه پیش برده است. او در گفت‌وگوی تازه‌اش به ساخت فیلمی ترسناک در پانزده روز در ماه اوت اشاره کرده ولی هیچ جزییاتی را درباره این فیلم اسرارآمیز برملا نکرده است؛ بجز این‌که فیلم مستقلش واکنشی است به بحران روبه‌رشد کووید-نوزده و شیوع این ویروس.

ویتلی درباره پروژه محرمانه‌اش می‌گوید: «بارها این را گفتم که به نظرم علاوه بر ژانرهای موضوعی، ژانرهای بودجه‌ای هم داریم، مثل فیلم بودجه ناچیز، فیلم بودجه کم، فیلم با بودجه میانه و فیلم‌های بودجه بالا؛ که هر کدام تجربه‌های فیلم‌سازی متفاوتی را برای فیلم‌ساز و عواملش در پی دارند.»

البته این فیلم ترسناک ویتلی را به خاستگاهش برمی‌گرداند و اولین فیلم‌هایی که با چاشنی ژانر وحشت ساخت و در کانون توجه قرار گرفت.

فیلم ترسناک محرمانه ویتلی که با بودجه‌ای ناچیز ساخته شده است از آن پروژه‌های مستقل و شخصی‌ای است که معمولاً فیلم‌سازان مطرح میان کارگردانی پروژه‌های عظیم هالیوودی تجربه می‌کنند تا حال‌وهوایی تازه کنند.

  • ایندی‌وایر