هنروتجربه:سینه‌ورلد تمامی سینماهای خود در بریتانیا و امریکا را تعطیل می‌کند.

به دنبال خبر تعویق اکران فیلم سینمایی «زمانی برای مردن نیست» تا بهار سال ۲۰۲۱، سینمای زنجیره‌ای بزرگ سینه‌ورلد در حال برنامه‌ریزی است تا تمامی شعبه‌های خود در انگلیس و همینطور تعداد زیادی از سینما‌های خود در آمریکا را ببندد.

به گزارش سایت هنروتجربه کمپانی عظیم سینه‌ورلد در انگلیس و با بیش از ۱۲۰ مجموعه سینمایی، بزرگترین اپراتور سینما آن کشور است  و  تعطیلی این زنجیره سینمایی در بریتانیا ۵۵۰۰ شغل را با خطر روبرو می‌سازد. این کمپانی در آمریکای شمالی هم با حدود ۵۴۰ مجموعه تحت عنوان سینما‌های رگال، دومین نمایش دهنده بزرگ در این منطقه محسوب می‌شود.

منابع داخلی گفته‌اند هرچند زمان بازگشایی هنوز تعیین نشده اما احتمال می‌رود این سینماها تا سال ۲۰۲۱ بسته بمانند. خبر روز جمعه مبنی بر تعویق فیلم جدید «جیمز باند» از ۱۲ نوامبر در بریتانیا و ۲۰ نوامبر در آمریکا، بر صنعت سینما تاثیر زیادی گذاشت. موکول کردن این فیلم به آوریل نیز به منزله شوکی برای بخش نمایش فیلم بود که تنها راه ادامه حیاتش نمایش فیلم‌های پرفروش و بلاک‌باستر است تا مخاطبان را به سینماها برگردانند.

گفته شده تصمیم سینه‌ورلد برای تعطیلی تا عصر شنبه به اطلاع کارکنان نرسیده بود. با کاهش در آمد سینمای سینه‌ورلد، سهام این کمپانی در ۲۳ سپتامبر حدود ۱۵ درصد افت داشته است.

هالیوود ریپورتر