هنر و تجربه: رییس‌جمهور ایالات متحده با گفتن جمله «عقب بایستید و منتظر باشید» فرصت متهم کردن تفکر نژادپرستی سفیدان در آمریکا را به شانسی برای پیام دادن به گروه‌های انتشار «تفکر نفرت» در این سرزمین بدل کرد.

اتفاقی که می‌توان برای بررسی و تحلیل میزان هراس‌انگیزی آن، تماشای مستند «نویز سفید» / White Noise را توصیه کرد که به آدم‌هایی می‌پردازد که از پیام رییس‌جمهور جاهل آمریکا و فرصت تکرار دولتی نژادپرست به وجد آمده‌اند: جنبش ناسیونالیست سفیدپوستانی که با عنوان «راست‌گرایی آلترناتیو» / Alt-right شناخته می‌شود. تماشاگران «نویز سفید» که دنیل لومبروسو آن را به عنوان اولین تجربه‌اش کارگردانی کرده است، پا به قلمرو جنبشی می‌گذارند که هر روز گسترش بیش‌تری پیدا می‌کند و نفرت بیش‌تری را در جامعه آمریکا پخش می‌کند.

«نویز سفید» سه تن از بزرگ‌ترین «ستاره‌ها»ی این جنبش را دنبال می‌کند از جمله مایک چرنوویچ که نظریه‌پرداز توطئه و وبلاگ‌نویس جنسی که حالا کارآفرین رسانه‌ای شده است! لورن ساترن که در یوتیوب ستاره‌ای است برای خودش و ضدفمینیست و ضدمهاجرت است؛ و ریچارد اسپنسر که ایدئولوگی است حامی برتری و قدرت سفیدپوستان.

«نویز سفید» از ۲۱ اکتبر (سی‌ام مهر) به صورت ویدیوی درخواستی عرضه می‌شود و اولین آنونس آن تازگی عرضه شده است.

  • ایندی‌وایر