هنروتجربه: معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امورسینمایی در جلسه امضا تفاهمنامه احداث پردیس سینمایی امید بر افزایش تعداد سالن‌های سینما تاکید کرد.
به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، رمضانعلی حیدری خلیلی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امورسینمایی در جلسه امضا تفاهم‌نامه احداث پردیس سینمایی امید که با حضور نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر قرچک و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در محل فرمانداری قرچک برگزار شد، با تاکید بر افزایش تعداد سالن‌های سینما در کشور از ۳۱۸ سالن در سال ۱۳۹۲ به ۶۳۸ سالن در پایان سال ۱۳۹۸ گفت هر شهری که به فرهنگ بها داده و به این مقوله توجه بیشتری داشته باشد آینده بهتری خواهد داشت.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی در ادامه جلسه تبادل تفاهم‌نامه عنوان کرد:«در راستای شعار ایران، تهران نیست؛ حضور جدی تری در استان‌ها خواهیم داشت. احداث سینماهای جدید به‌ویژه در شهرهای فاقد سینما ، موجب توسعه و تقویت بازار سینمای کشور خواهد شد.
با استقبال شهرداری‌ها برای احداث سینما در شهرهای فاقد سالن سینما مواجه هستیم و تا امروز تفام نامه احداث پردیس سینمایی با شهرداران ۲۷شهر در ۲۷ استان کشور با ظرفیت ۸۷ سالن امضا شده است.
پردیس سینمایی امید در راستای کلان برنامه عمومی سازی دسترسی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و افزایش توان زیرساختی سینمای کشور در شهرهای فاقد سالن سینما که دارای جمعیت بیشتری هستند با محوریت شهرداری‌ها احداث می‌شود. تامین زمین، تهیه نقشه و اجرای عملیاتی پروژه بر عهده شهرداری است. ۷۷۰میلیون تومان توسط سازمان امورسینمایی به صورت بلاعوض برای احداث پردیس سینمایی امید پرداخت می شود.
پردیس سینمایی امید قرچک با ۳ سالن و پیش بینی ۳۰۰ صندلی در شهر قرچک – زیبا شهر – خیابان شهدای گمنام – جنب پارک جنگلی با محوریت شهرداری قرچک احداث خواهد شد و شهرهای قرچک ، زیبا شهر ، باقر آباد، پوئینک، فردیس از شهرستان قرچک را تحت پوشش قرار خواهد داد.
در حال حاضر ۲۹۶ سالن سینما با سرمایه گذاری بخش خصوصی در سطح کشور در حال احداث است.تقویت زیرساخت های فرهنگی باعث توسعه فرهنگی مناطق و کاهش آسیب های اجتماعی خواهد شد. احداث پردیس سینمایی امید ادامه خواهد داشت و استان‌های باقیمانده نیز مقصد پردیس سینمایی امید خواهند بود».