هنروتجربه:وحید حسینی نامی در یک ویدئوی اختصاصی برای هنروتجربه،تشکیل هنروتجربه را مهم‌ترین اتفاق سینمای سال‌های اخیر دانست و بر حمایت ازآن تاکید کرد.

او در این ویدئو می‌گوید: «وحید حسینی نامی هستم، نویسنده و کارگردان. این ویدئو را برای سالگرد تولد گروه هنروتجربه ضبط می‌کنم. به نظر من مهم‌ترین اتفاق سال‌های اخیر سینمای ایران تاسیس هنروتجربه بود. با تاسیس هنروتجربه هم یک‌سری از مخاطبان خاموش سینما به سینما روی آوردند به این دلیل که فیلم‌های مورد علاقه‎شان را روی پرده‌ها دیدند و هم اینکه فیلم‌های اندیشمند و فیلم‌های هنری فرصت اکران و ارتباط با مخاطب را پیدا کردند. بنابراین هنروتجربه اتفاق خیلی خوشایندی در سینمای ایران بود و همان‌طور که می‌دانید در کشورهای توسعه یافته هم به عناوین مختلف فرصت اکران برای فیلم‌هایی از این دست فراهم می‌شود.

من دو بار این فرصت را داشتم که فیلم‌های کوتاهم در هنروتجربه اکران شود و به شدت ارتباط خوب و لذت‌بخشی با مخاطبان خاص این‌گونه از فیلم‌ها توانستم برقرار کنم و به نظرم فرصتی که هنروتجربه برای اکران (به‌خصوص فیلم‌های مستند و کوتاه) ایجاد می‌کند یکی از مهم‌ترین اتفاق‌هایی است که باید بر آن تاکید و از آن حمایت کرد تا ادامه پیدا کند و ما شاهد اکران بیش از پیش این فیلم‌ها باشیم و بتوانیم فرآورده‌های فرهنگی به مخاطبانی که علاقمند این فیلم‌ها در سینما هستند فراهم کنیم».