هنروتجربه: تریلر تحسین‌شده سال ۲۰۱۵ دنی ویلنو با عنوان «سیکاریو» چهارمین همکاری جاش برولین بازیگر و راجر دیکنز فیلم‌بردار را پس از فیلم‌های «در دره الاه» / In the Valley of Elah، «جایی برای پیرمردها نیست» / No Country for Old Men و «شهامت حقیقی» / True Grit رقم زد.

با وجود این، برای ساخت دنباله «سیکاریو: روز سرباز» / Sicario: Day of the Soldado فقط جاش برولین برگشت و ویلنو و دیکنز جای‌شان را به استفانو سولیما کارگردان و داریوش وولسکی فیلم‌بردار دادند. دست‌آخر هم منتقدان و سینمادوستان موافق بودند که قسمت اول به‌مراتب فیلم بهتری است؛ موضوعی که در جدیدترین قسمت پادکست «گروه دیکنز» به موضوع بحث برولین و دیکنز بدل شد.

برولین می‌گوید: «سولیما فیلم اکشن بزرگ‌تری ساخته که شگفت‌انگیز است اما «سیکاریو» فیلمی واقعا ویژه است؛ اثری آرام‌تر که کمی هوشمندانه‌تر داستانش را بازگو و دنیایش را به تصویر می‌کشد.» دیکنز هم این طور ادامه می‌دهد: «بله، «سیکاریو۲» فیلم بزرگ‌تری است با فصل‌های اکشن شگفت‌انگیز؛ و فکر می‌کنم فیلم‌برداری خیلی خوبی دارد اما شخصیت فیلم اول را ندارد. قوی‌ترین صحنه «سیکاریو» پایان آن است، جایی که فقط بنیسیو (دل تورو) و امیلی (بلانت) هستند و بسیار پرتنش و پرتعلیق است. شما واقعا نیازی به این همه اکشن و درگیری‌های بزرگ ندارید».

  • ایندی‌وایر