هنر و تجربه: در ششمین سالگرد تاسیس هنر و تجربه، مهدی شادی‌زاده از کارگردانانی که آثارش در این گروه سینمایی اکران شده است، ضمن تبریک سالروز آغاز به کار هنر و تجربه معتقد است یکی از مهم‌ترین رویداد فرهنگی و هنری بعد از انقلاب تاسیس همین گروه سینمایی بوده است.

شادی‌زاده در این پیام ویدئویی اختصاصی گفت: «شاید ما تا مدت‌ها متوجه نشویم که هنروتجربه چه عنصر مهمی در عرصه رسانه‌های تصویری کشور است. وقتی مفهوم هنر و قله آن مطرح می‌شود، می‌بینیم هنرمند دوست دارد مثل یک کودک تجربه‌ورزی کند و این تجربه‌ها را در مدیوم‌های مختلف ارائه دهد. این اتفاقی است که در هنروتجربه شکل گرفت و پشت هر تجربه معمولا یک اندیشه‌ای هست و این اندیشه‌ها قبل از هنروتجربه هیچ‌وقت به رسانه تصویری امید نداشتند و هنرمند هم جایی برای اراده هنرش نداشت».

او افزود: «هنروتجربه باعث شد خیلی از بسترها مثل فیلم کوتاه، ویدئوآرت و مستند به صنعت تبدیل شوند و بتوانند خودشان را بروز بدهند و حتی درآمدی اندک به دست بیاورند که به نظرم اینجا عنصر شغل ایجاد می‌شود. از سوی دیگر تهیه کننده‌ها و سرمایه گذارها هم دیدگاه‌شان را عوض کردند و امروز ما می‌بینیم که سرمایه‌گذار فیلم کوتاه داریم! شاید بدون هنروتجریه در تاریخ سینمای ایران چنین اتفاقی نمی‌افتاد و هنرمند همیشه باید با هزینه شخصی خودش فیلمش را می‌ساخت».

شادی‌زاده بیان کرد: «هنروتجربه از همه وجوه رویداد مهمی است و فعلا در سال‌های ابتدایی حیات این نهاد هستیم و مطمئنم آیندگان از این گروه بسیار نام می‌برند و امیدوارم روزی صدسالگی هنروتجربه را جشن بگیریم و اتفاقات بزرگی در این عرصه شکل بگیرد. هر حرکت تازه‌ای، کم و کاستی‌هایی دارد به خصوص وقتی به صورت مستقل حرکت می‌کند. هنروتجربه به واسطه مدیریتی که دارد توانسته خودش را تا امروز از سختی‌ها نجات بدهد و من هم به عنوان کسی که افتخار این را داشته‌ام که دو دوره با هنروتجربه کار کنم، هنوز هم وقتی کارم تمام می‌شود به این فکر می‌کنم چظور دوباره می‌توانم فیلمی در این گروه اکران کنم و صفر تا صد کار برعهده خودمان باشد و پیش برویم».

کارگردان «همراه با باد» در پایان گفت:« امیدوارم روزی برسد که استقبال از هنروتجربه بیشتر شود و مخاطب‌های خودش را ارتقا دهد و جوانان بااستعدادتری روی کار بیایند و فضای فرهنگی‌تری پیش رو باشد. به امید صدسالگی هنر و تجربه».