هنروتجربه:پس از درگذشت محمدرضا شجریان، مراکز و چهره‌های فرهنگی و هنری پیام‌های تسلیتی را منتشر کردند.

کانون کارگردانان سینمای ایران برای درگذشت استاد شجریان در پیامی نوشت: «بانگ آواز قرن‌ها هنر و فرهنگ ایران‌زمین و صدای ماندگار مردم به آسمان پر کشید. پرواز بانگ ربنا را به مردم و آب و خاک این سرزمین تسلیت می‌گوییم».

اصغر فرهادی فیلمساز اسکاری کشورمان نیز در پیامی درگذشت خسروی آواز ایران را تسلیت گفت. فرهادی در این پیام نوشته است: «با تمام وجود غمگینم. محبوب قلب‌های ایرانیان، جهان را ترک کرد. صدای آسمانی‌اش، نام نیک پر احترامش و آزادگی ستایش برانگیزش با وجود بدخواهی دشمنان حقیرش، در تاریخ این سرزمین برای همیشه درخشان باقی خواهد ماند».

خانه سینما در سایت خود پیام تسلیتی را منتشر کرد که در آن آمده است: «خانه سینما درگذشت استاد آواز ایران زنده یاد محمدرضا شجریان را به خانواده محترم ایشان، جامعه موسیقی کشور و اعضای محترم جامعه اصناف سینمای ایران تسلیت عرض می کند».

پرویز پرستویی نیز این چنین درگذشت خسرو آواز ایران را به سوگ نشست: «خسرو آواز ایران استاد شجریان عزیز شما فقط یک خواننده بزرگ نبودید. شما یک روشنفکر فرهیخته و یک انسان والا بودید. شما بزرگ و سرکرده موسیقی ایران زمین بودید. بنده کوچکترین، به خودم می‌بالم که بارها و بارها شما را از نزدیک زیارت کردم و از سخنان و پندهای شما آموختم. خوشحالم که در آخرین کنسرت‌تان افتخار حضور داشتم. در وصف شما می‌شود در طول تاریخ صحبت کرد و صحبت خواهند کرد».