هنروتجربه: یکی از تلفات اصلی فراگیری جهانی کووید-۱۹ تعویق اکران  دنباله استودیویی و عظیم پتی جنکینز است با عنوان «واندر وومن ۱۹۸۴» / Wonder Woman 1984.فیلمی ابرقهرمانی با بازی گل گدوت از کمپانی دی‌سی که امسال اکرانش چهار بار به تأخیر افتاد و در حال حاضر قرار است از ۲۵ دسامبر (پنجم دی) روی پرده سینماها برود. این در حالی است که بعضی سینماهای زنجیره‌ای به‌کل سالن‌های خود را در سراسر جهان تعطیل کرده‌اند و بازارهای مهمی چون نیویورک و لس‌آنجلس هنوز به فعالیت برنگشته‌اند.

جنکینز در گفت‌وگوی تازه‌ای با «رویترز» در خصوص این تعطیلی سینماها هشدار داده و به جمع کارگردانانی پیوسته است که از دولت ایالات متحده درخواست نجات سینماها را دارند. او در بخشی از صحبت‌هایش گفته است:«اگر ما سینماها را به‌کل تعطیل کنیم، کار و روالی برگشت‌ناپذیر صورت می‌گیرد. ممکن است برای همیشه تجربه سینمارفتن از بین برود.»

با این‌که حدود سه‌چهارم سینماهای آمریکا باز شده‌اند ولی فروش جهانی فیلمی مثل «اعتقاد» Tenet که بیش از ۳۰۷ میلیون دلار بوده است، استودیوهای فیلم‌سازی در حال انتقال زمان اکران فیلم‌های خود به سال آینده میلادی هستند، از اثر جدید و کنجکاوی‌برانگیز دنی ویلنو با عنوان «دون» محصول کمپانی برادران وارنر تا جدیدترین فیلم جیمز باند با نام «وقتی برای مردن نیست» / No Time to Die محصول کمپانی‌های مترو گولدوین مه‌یر و یونایتد آرتیستس.

  • ایندی‌وایر