هنروتجربه: ​مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در پیامی درگذشت اکبر عالمی مستندساز و عضو شورای علمی پژوهشی این بنیاد را تسلیت گفت.

به گزارش سایت هنروتجربه، در پیام تسلیت علیرضا تابش، مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی آمده است:«در نهایت تٲلم و اندوه، یکی دیگر از اساتید و پیشکسوتان وزین سینما و تلویزیون ایران، دعوت حق را لبیک گفت. نسل‌های مختلف علاقه‌مند به سینما در ایران، یا شاگرد استاد بودند و یا به‌خاطر دانش و اجرای مسلط و تاثیرگذار این استاد فقید، شیفته سینما شدند. دریغ و هزاران دریغ که افتخار ایستادن در کنار ایشان کوتاه بود و این معلم باسواد سینما و رسانه، سرانجام امروز در جدال با کرونا به رحمت خدا پیوست».

در ادامه این پیام آمده است:«درگذشت مرحوم مغفور، دکتر اکبر عالمی که عمر شریفش را صرف پژوهش، تعلیم و پروراندن نسل‌های مختلفی از سینماگران این سرزمین کرد، به خانواده محترم و دوستداران و شاگردان ایشان و خانواده صاحب‌عزای سینمای ایران، تعزیت و تسلیت عرض نموده، از درگاه پروردگار لطیف، برای روح سترگش، علو درجات و آرامش ابدی مسئلت می‌نمایم».

اکبر عالمی متولد تیرماه ۱۳۲۴ در اهواز، مجری و کارشناس تلویزیون، استاد دانشگاه تربیت مدرس و کارگردان ایرانی بود که غالب کارهای او در ژانر مستند عرضه شده‌اند.

او فارغ‌التحصیل رشته سینما از دانشکده هنرهای دراماتیک و دارای مدرک دکترای سینما از انگلستان است. او از سال ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۶ عضو فرهنگستان هنر و فرهنگستان زبان و ادب فارسی بوده است.

اردیبهشت ۱۳۹۵ همزمان با زادروز اکبر عالمی و روز معلم، در نشستی در بنیاد سینمایی فارابی از او تجلیل شد و بعد از این نشست ایشان عضویت در شورای علمی پژوهشی بنیاد را پذیرفت.