هنروتجربه: شهرام مکری، کارگردان سینما در پی درگذشت اکبر عالمی، کارگردان سینمای مستند و از مجریان پیشکسوت تلویزیون  متنی را در صفحه شخصی خود در اینستاگرام منتشر کرد.

او در این متن درباره عالمی چنین نوشت:«قبل از رفتن به کلاس اول دبستان بودم که برنامه «آن روى سکه» با اجراى استاد اکبر عالمى از تلویزیون پخش مى‌شد. برنامه رویکردى آموزشى درباره سینما داشت و طبیعى بود که کسى در سن و سال من از آن سر در نمى آورد، اما همه بچه‌هاى آن روزگار مى‌دانند که هر برنامه‌اى با نمایش بخش‌هایى هرچند کوتاه از فیلم‌هاى روز دنیا مى‌توانست چه جذابیتى داشته باشد. «آن روى سکه» چنین برنامه‌اى بود و در یکى از قسمت‌هایش استاد سنگ تمام گذاشت؛ جنگ ستارگان و جیسون و آرگونات‌ها با هم در یک برنامه تکه‌هایى از هر دو فیلم را پخش کرد و درباره تکنیک‌هاى ساخت جلوه‌هاى ویژه‌شان گفت و من و برادرم را شیفته سینما کرد و اینطور شد که من اولین نماهاى جنگ ستارگان را با ایشان به یاد مى آورم».

این فیلم‌ساز در ادامه آورده است:«سال‌ها بعد در دانشگاه شاگردشان شدم و از خاطره برنامه «آن روى سکه» گفتم و گفتم چه تاثیر مهمى برمن گذاشته. تعجب کرد که بر نامه را به خاطر داشتم و باز هم تاکید کرد که چقدر امیدوار بوده با آن برنامه جلوه‌هاى ویژه در سینماى ایران را تکانى بدهد. آخرین دیدارم با ایشان در جلسه معرفى کتاب «جعبه ابزارى براى فیلم‌ساز» با ترجمه دکتر لیدا کاووسى بود. هنوز هم امیدوار بودند به اینکه آموزش سینما مى‌تواند نسل بسازد و من مطمئن بودم که درست فکر مى‌کنند به شرط آنکه معلمى چون اکبر عالمى باشد. دانشمند، قاطع، خوش‌صحبت، خوش قیافه و صریح. کسى که سال‌ها در دایره سینما چرخید و با سخت کوشى آن را بزرگ‌تر کرد. استاد سفرتان به خیر و ممنونم. امیدوارم روزى سمت روشن نیرو باز شاگردتان شوم».