سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹
FA EN
معلم عزیز هنر و تصویر رفت

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

معلم عزیز هنر و تصویر رفت

هنروتجربه: معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درگذشت اکبر عالمی را تسلیت گفت.

به گزارش سایت هنروتجربه، سید مجتبی حسینی، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی برای درگذشت اکبر عالمی، کارگردان سینمای مستند و از مجریان پیشکسوت تلویزیون نوشت:«دریغ و افسوس که اکبر عالمی، هنرمند پرشور و معلم عزیز هنر و تصویر رفت. نقش معلمی و استادی عالمی در جریان هنر و تصویر کشور ما تا فردا و آینده و همیشه تداوم دارد، بسیاری از جوانان و نوجوانان با دانش و هنری که عالمی عاشقانه و بی‌دریغ در کلاس یا نشست‌های هنری و یا برنامه هنر هفتم در قاب تلویزیون یاد می‌داد، با دنیای تصویر و عکاسی و سینما همراه شدند».

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه این پیام عنوان کرده است:«عالمی برای هموار کردن مسیر آموزش عکاسی و سینما و تقویت عکاسی در ایران نقش مهمی دارد و با تدریس، تالیف و ترجمه و ایجاد زمینه‌هایی برای آموزش عکاسی و سینما به تداوم جریان هنری و استمرار فرهنگی خدمتی کرد که شایسته تحسین و به یادماندنی است. اکبر عالمی خود هنرمند ارزشمندی است و همواره بزرگان هنر و هنرمندان را از سر فروتنی تکریم کرد و با رفتارش یاد داد که قدرشناس هنر و هنرمندان باشیم، عالمی در همه زندگی پربارش آموزگار بود در اخلاق و تصویر و هنر».

حسینی در پایان این متن آوده است:«درگذشت این هنرمند گرانقدر را به خانواده عزیزش و دوستداران و شاگردانش تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند آرامش و بهترین درجات را برای زنده یاد عالمی خواستارم».

 

*

code