هنروتجربه: «گورکن» نامزد دریافت جوایز بهترین فیلم داستانی و بهترین فیلم از نگاه تماشاگران در «بیست و هفتمین جشنواره‌ فیلم آستین آمریکا» شد.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی فیلم، فیلم سینمایی «گورکن» به نویسندگی و کارگردانی کاظم ملایی که پیش از این «کوپال» را در هنروتجربه اکران کرده بود، به تهیه‌کنندگی سینا سعیدیان، پس از حضور در جشنواره‌ فیلم شانگهای، اینبار به عنوان نماینده‌ سینمای ایران در بخش اصلی «بیست و هفتمین جشنواره‌ فیلم آستین آمریکا» با هفت فیلم دیگر به رقابت خواهد پرداخت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جشنواره‌ فیلم آستین معروف به جشنواره‌ فیلم‌نامه‌نویسان دنیاست که از سال ۱۹۹۴ میلادی پایه‌گذاری شده و هر ساله از نویسندگان برجسته‌ سینمایی تجلیل می‌کند. تمرکز این جشنواره بر مشارکت سازنده و خلاقانه‌ نویسندگان و فیلم‌نامه‌نویسان در صنعت سینماست و آن را «گردهمایی اصلی فیلم‌نامه‌نویسان سینما» لقب داده‌اند.

گورکن هفته‌ آینده نیز در بخش اصلی پنجمین جشنواره «کینه نوای مقدونیه» برای کسب جایزه‌ بزرگ این جشنواره با هفت فیلم دیگر رقابت می‌کند. امسال این رویداد سینمایی به ریاست «کریستف زانوسی»، فیلم‌ساز صاحب نام لهستانی برگزار می‌شود.

در فیلم سینمایی گورکن بازیگرانی همچون ویشکا آسایش، حسن معجونی، مهراوه شریفی‌نیا، بهنوش بختیاری، رضا بهبودی، مهدی حسینی‌نیا، سیاوش چراغی‌پور، محمود نظرعلیان، حمیدرضا محمدی، محمدامین اسدی، یدالله شادمانی، ندا دهشیری و گوهر خیراندیش ایفای نقش کرده‌اند.

بیست و هفتمین جشنواره‌ فیلم آستین از ۲۲ تا ۲۹ اکتبر ۲۰۲۰ (۱ تا ۸ آبان­ماه ۹۹) در شهر آستین ایالت تگزاس برگزار می‌شود.

نشانی اینترنتی فیلم‌های بخش مسابقه جشنواره آستین:

https://austinfilmfestival.com/virtual/films/#narrative

نشانی اینترنتی فیلم‌های بخش مسابقه جشنواره مقدونیه:

http://kinenova.com/program-sections/

 

برچسب‌ها: