هنر و تجربه: رییس کمپانی mk2 فرانسه از برگزاری نمایشگاه بزرگ عباس کیارستمی و همچنین مرور آثار این کارگردان ایرانی در سال آینده میلادی خبر داد.

به گزارش سایت هنروتجربه، ناتانیل کارمیتز رئیس کمپانی mk2 فرانسه که برای برگزاری یک مسترکلاس به عنوان میهمان ویژه به جشنواره لومیر فرانسه دعوت شده بود از برنامه‌های مهم این کمپانی برای ادای احترام به سینمای کلاسیک در سال آینده میلادی سخن گفت.

بنابر  گفته کارمیتز، برگزاری نمایشگاه بزرگ از آثار  کیارستمی در مساحتی بالغ بر هزار متر مربع در مرکز ملی هنر و فرهنگ ژرژ پمپیدو در پاریس که با مرور آثار ساخته شده این کارگردان سرشناس ایرانی نیز همراه می‌شود.

برنامه بزرگداشت کلود شابرول کارگردان بزرگ فرانسوی که با نمایش نسخه ترمیم شده چهار اثر او با کیفیت ۴k همراه است و همچنین جشن صد سالگی ساخت فیلم «بچه» به عنوان اولین ساخته «چارلی چاپلین»، دیگر برنامه‌های کمپانی mk2 در سال آینده خواهند بود.

این کمپانی که در تهیه فیلم های سینمایی و توزیع آثار کلاسیک سینمای جهان فعال است، حق پخش بیش از ۶۰۰ فیلم سینما از آثار بزرگانی چون چارلی چاپلین، کلود شابرول، فرانسوا تروفو، کریشتوف کیشلوفسکی و عباس کیارستمی را در اختیار دارد و دارای سینماهای زنجیره ویژه نمایش آثار سینمای هنری در فرانسه و اسپانیا است.