هنروتجربه: کیو نوروانتو که سفیر فنلاند در ایران است، در پیامی ششمین سالگرد تأسیس موسسه «هنروتجربه» را تبریک گفته و به تبادلات فرهنگی تهیه‌کنندگان و کارگردانان فنلاندی با همتایان ایرانی‌شان اشاره کرده است.

به گزارش سایت هنروتجربه،او در پیامی ویدیویی ششمین سالگرد راه‌اندازی و فعالیت موسسه سینمایی «هنروتجربه» را تبریک ویژه گفته و ورودش به ایران را چنین توصیف کرده است: «من سه سال پیش به ایران آمدم و یکی از اولین فیلم‌هایی که در تهران دیدیم، «۷۶ دقیقه و ۱۵ ثانیه با عباس کیارستمی» بود. چه شروعی بود برای دو شیفته سینما تا زندگی‌شان را در ایران آغاز کنند. ما در آن نمایش واقعاً احساس شور و قدردانی را نسبت به عباس کیارستمی تجربه کردیم و حتی احساس کردیم جزو دوستان او هستیم و تقریباً از یک خانواده».

سفیر فنلاند در بخش بعدی صحبت‌هایش این طور اهمیت همکاری با «هنروتجربه» را برجسته کرده است: «می‌دانید که برای هر سفارتی واقعا مهم است که همکار کاملا مناسبی را پیدا کند و ما هم که می‌خواستیم با کار فرهنگی در ایران، کشورمان فنلاند را معرفی کنیم، خوش‌حالیم که سه سال پیش اولین دیدارمان با مدیرعامل وقت «هنروتجربه» صورت گرفت و مثلاً سال گذشته در برپایی هفته فیلم فنلاند در ایران مشارکت کردیم» .

کیو نوروانتو در ادامه صحبت‌هایش به مراوده‌های فرهنگی هم اشاره می‌کند و می‌گوید: «ما از تهیه‌کنندگان و کارگردانان فنلاندی هم دعوت به حضور در ایران کردیم تا درباره همکاری‌های آینده با همتایان ایرانی‌شان گفت‌وگو کنند؛ و همچنین توانستیم درباره تبادلات فرهنگی و مسائل مرتبط با فیلم‌سازی در ایران و فنلاند صحبت کنیم.»

کیو نوروانتو، سفیر فنلاند در ایران، در پایان صحبت‌هایش یک بار دیگر سالروز تشکیل موسسه «هنروتجربه» را تبریک گفته و بهترین اتفاق‌ها را برای آینده و شکوفایی روزافزون «هنروتجربه» آرزو کرده است.