هنروتجربه:فیلم سینمایی «یلدا» در  جشنواره جهانی فیلم فست دی سی در واشنگتن مورد تقدیر ویژه قرار گرفت.

سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم واشنگتن (فیلم فست دی سی) در آمریکا، از «یلدا» سومین ساخته بلند مسعود بخشی تقدیر ویژه کرد. این جشنواره که از ۲ تا اکتبر (۱۱ تا ۲۰ مهر) در پایتخت آمریکا برگزار شد، ۵٣ فیلم از ٣۵ کشور جهان را در ۱۰ روز به نمایش و داوری گذاشت.

در بیانیه هیات داوران درباره فیلم «یلدا» آمده است: «فیلم ایرانی «یلدا»، موضوع جهانی بخشش را از زاویه‌ای منحصر بفرد بازگو کرده و به مخاطبان فرصت نگاه به فرهنگ جهانی دیگر را می‌دهد. فیلم استادانه و پرتنش ساخته شده و داستان آن از  پیچیدگی واقعیتی انسانی در بخشش سخن می گوید».

این سومین جایزه «یلدا» در ۱۰ روز گذشته پس از جوایز  مجله سینمای «ال»، جایزه بهترین کارگردانی جشنواره آنتالیا و نیز دومین جایزه «یلدا» در آمریکا پس از جایزه بزرگ داوران جشنواره ساندنس است. کمپانی نیویورکی فیلم موومنت پخش این فیلم را در در آمریکا برعهده دارد.

«یلدا»  هم‌چنین قرار است در بیست و نهمین دوره جشنواره فیلم فیلادلفیا که  از ۲ تا ۱۲ آبان(۲۳ اکتبر تا ۲ نوامبر) در آمریکا برگزار می‌شود،به نمایش در آید.

«یلدا» به تهیه کنندگی علی مصفا در سینماهای هنروتجربه به نمایش درآمده است. داستان این فیلم در مورد مریم کمیجانی، زن جوانی است که به دلیل قتل شوهرش به مرگ محکوم شده است. او در شب یلدا به استودیوی یک برنامه زنده تلویزیونی آورده شده است تا از طرف تنها فرزند مقتول یعنی مونا ضیا بخشیده شود اما مجموعه اتفاقات در صحنه و پشت صحنه این برنامه هر دو زن جوان را در چالشی جدی برای تصمیم‌گیری قرار می‌دهد.

برچسب‌ها: