هنر و تجربه: اندرو کوآمو فرماندار نیویورک اعلام کرده است که سینماهای خارج شهر نیویورک می‌توانند از جمعه این هفته، ۲۳ اکتبر (دوم آبان)، کارشان را آغاز کنند؛ البته به شرط استفاده ۲۵درصدی از ظرفیت و نهایتاً تا پنجاه تماشاگر در هر سالن.

این قانون فقط درباره مناطقی اجرا می‌شود که درصد ابتلای مردمانش به کووید-نوزده کم‌تر از میانگین دو درصد در بازه زمانی چهارده روز باشد. استفاده از ماسک در همه مواقع الزامی است به‌جز وقتی که تماشاگران روی صندلی‌ قرار می‌گیرند و چیزی می‌خورند یا می‌نوشند؛ قانونی که البته پیش از این به یک استاندارد بدل شده است و تقریباً سینماهای تمام نقاط جهان از آن پیروی می‌کنند.

به‌جز رعایت فاصله اجتماعی در تمام حالت‌ها که این هم معیار جاافتاده‌ای شده است در این روزگار، هر سینما باید نیروهای جدیدی را برای کنترل هرچه بهتر جمعیت و رفت‌وآمدها و رعایت نشستن در صندلی‌های علامت‌گذاری‌شده به کار بگیرد. به‌علاوه، هر سالن باید به سیستم‌های روز تهویه و تصویه و پاک‌سازی هوا مجهز شده باشد.

این خبر در حالی منتشر شده و دارای اهمیت بالقوه است که سینماهای ایالات متحده بدون بازارهای مهمش یعنی شهرهای نیویورک و لس‌آنجلس حسابی به‌سختی افتاده و روزگار بسیار بدی را تجربه می‌کنند؛ آمار و ارقام مربوط به فروش پایین «اعتقاد» اثر جدید کریستوفر نولان گواه این مدعاست.

  • ایندی‌وایر