هنروتجربه:جیمز ردفورد مستندساز ،پسر رابرت ردفورد و از موسسین جشنواره ساندنس به دلیل ابتلا به سرطان کبد در سن ۵۸ سالگی درگذشت.

به گزارش سایت هنروتجربه این مستندساز به دلیل ابتلا به سرطان کبد درگذشت و خبر فوت او را همسرش در توئیتر اعلام کرد. موسسه ساندنس نیز با انتشار پیامی ضمن ابراز تاسف از درگذشت جیمز ردفورد از حمایت قاطع او از قدرت داستان گویی برای پرداختن به مسائلی که بیشترین اهمیت را داشت، تمجید کرد.

جیمز ردفورد برای مدت سی سال با بیماری کبد مبارزه کرد و در سال ۱۹۹۳ دو پیوند کبد انجام داد. او در طول این سال‌ها حامی خستگی‌ناپذیر برای پیوند اعضاء بود و موسسه جیمز ردفورد را برای آگاهی سازی از پیوند تاسیس کرد و با تهیه‌کنندگی مستند برجسته «مهربانی غریبه‌ها» از تاثیرات متحول کننده زندگی اهداکنندگان و دریافت کنندگان و خانواده آن‌ها سخن گفت. او به عنوان فیلم‌ساز نیز با ساخت مستندهای دیگری چون «اتفاق می‌افتد: انقلاب انرژی‌های پاک» و «تصویر بزرگ: تجدید نظر در مورد بیماری  خوانش پریشی» به موضوعاتی از این قیبل می‌پرداخت و نگارش فیلم‌نامه سینمایی «قلب‌ها و استخوان‌ها» را بر عهده داشت.

جیمز ردفورد متولد ۱۹۶۲ در نیویورک، مدرک کارشناسی خود را در رشته نگارش خلاقانه و فیلم از دانشگاه کلرادو دریافت کرد و پس از نیز موفق به کسب مدرک کارشناسی ارشد در رشته ادبیات شد. جیمز ردفورد سومین فرزند رابرت ردفورد بازیگر و کارگران برنده اسکار و از چهره‌های مطرح و کهنه‌کار سینمای آمریکا بود.

ورایتی

 

برچسب‌ها: