هنروتجربه: حسین شهابی نویسنده و کارگردان سینما از دلایل به تاخیر افتادن ساخت «رو در رو» و وضعیت پیشبرد پروژه در حال حاضر گفت.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از  مشاور رسانه‌ای فیلم، حسین شهابی کارگردان سینما درباره علت به تاخیر افتادن ساخت «رو در رو» و وضعیت پیشبرد پروژه در حال حاضر بیان کرد: «پروانه ساخت فیلم «رو در رو» در سال ۹۸ صادر شده اما امکان ساخت و تولید آن به خاطر این اپیدمی همه گیر تا امروز به تعویق افتاده بود. این روزها در مرحله نهایی انتخاب بازیگران فیلم قرار داریم و پس از تمدید پروانه ساخت، تولید آن را بر اساس پروتکل‌های بهداشتی موجود آغاز خواهیم کرد».

اودر ادامه به انتخاب تمامی بازیگران این اثر سینمایی از هنرجویان یک موسسه آموزشی سینمایی به جز ۲ بازیگر اشاره کرد.

شهابی سپس درباره  سبک بازیگری راسیونالیسم که هنرجویان بر اساس آن آموزش دیده‌اند،توضیح داد: «جدا از مناقشه‌ای که برسر این واژه در بین فیلسوفان و متفکران قدیم و جدید در رابطه با هستی شناسی وجود داشته و دارد، من در آموزش بازیگر تنها از پوسته واژه استفاده کرده‌ام، به این معنی که ساختار دراماتیکی در فیلم‌نامه، دکوپاژ و فضاسازی در کارگردانی و پرفورمنس در بازیگری، همگی باید مبتنی بر خرد و منطبق با واقعیت ملموس باشد».

او در پاسخ به این‌که بر اساس این سبک چگونه یک هنرجوی بازیگری متاثر از فیلم‌نامه‌ای آموزش داده می شود که هنوز وجود ندارد، عنوان کرد: «تمام هنرجویان موسسه قبل از ورود به رشته اصلی خود، ابتدا با تعریف دقیق راسیونالیسم در سه رشته اصلی سینما یعنی فیلم‌نامه و کارگردانی و بازیگری آشنا می‌شوند. سپس می آموزند که چگونه بی‌واسطه کارگردان تمام آموخته‌های خود را متاثر از متن احتمالی تماما در حیطه خرد اجرا کنند. در مرحله بعد است که با وارد شدن کارگردان درک مشترک آن‌ها خردگرایی اثر را عمیق‌تر، یا عدم تفاهم‌شان مسئله را به چالش خواهد کشاند».

«رو در رو» روایت‌گر زندگی ۱۰ دختر جوان است که برای راه‌اندازی شغلی جدید کارگاه کوچکی را در تهران اجاره کرده و مشغول به کار در آن می‌شوند.

برچسب‌ها: