هنر و تجربه: ارن سورکین که به تازگی دومین فیلم بلندش در مقام کارگردان و نویسنده با عنوان «محاکمه هفت شیکاگویی» از نتفلیکس عرضه شده است، جایزه داستان‌گویی را در مراسم اهدای جوایز فیلم سن فرانسیسکو دریافت خواهد کرد.

به گزارش سایت هنروتجربه کلویی ژائو هم که امسال با فیلم مستقل تحسین‌شده «سرزمین خانه‌به‌دوشان» / Nomadland جوایز شیر طلایی جشنواره ونیز و انتخاب مردمی جشنواره تورنتو را برنده شده و از رقبای اصلی فصل جوایز است، جایزه اِروینگ ام. لِوین کارگردانی فیلم را از این رویداد دریافت خواهد کرد.

مدیر اجرایی این رویداد سینمایی می‌گوید: «ما هیجان‌زده‌ایم که از چنین استعدادهای فوق‌العاده‌ای در شب جوایز سن فرانسیسکو تجلیل می‌کنیم و با شیوه مجازی می‌توانیم گروه بزرگ‌تری از تماشاگران را امسال دور هم جمع کنیم. آثار برجسته ارن و کلویی عمیقاً برای ما قابل درک است، نه‌فقط از نظر بیان سینمایی زیبای‌شان بلکه به لحاظ ارائه شخصیت‌های عمیق و پیچیده و طرح سؤال‌هایی برای ما در جایگاه یک جامعه. امیدواریم با تجلیل از این هنرمندان، فیلم‌های‌شان و چنین ارزش‌هایی، جوایز فیلم سن فرانسیسکو بتواند تأثیر مثبتی بر گفت‌وگوهای فرهنگی‌ای داشته باشد که این روزها پیرامون رقبای کنجکاوی‌برانگیز فصل جوایز راه افتاده است.»

ارن سورکین جایزه اسکار بهترین فیلم‌نامه اقتباسی را برای «شبکه اجتماعی» / Social Network برنده شد و برای فیلم‌نامه‌های «مانیبال» / Moneyball و «بازی مالی» / Molly’s Game که اولین تجربه‌اش در مقام کارگردان هم بود، نامزد جوایز آکادمی شد. فیلم اول کلویی ژائو با عنوان «ترانه‌هایی که برادرانم به من آموختند» / Songs My Brothers Taught Me اولین بار در جشنواره ساندنس ۲۰۱۵ به نمایش درآمد و فیلم دومش «سوارکار» / The Rider در بخش «دوهفته کارگردانان» جشنواره کن ۲۰۱۷ روی پرده رفت و جایزه‌ای را هم برنده شد.

  • ورایتی