هنروتجربه: مدیر نشست‌های تخصصی جشنواره فیلم کوتاه تهران از برگزاری ۲۰ نشست آنلاین خبر داد.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، سعید پوراسماعیلی مدیر نشست‌های تخصصی جشنواره فیلم کوتاه تهران درباره جزییات نشست‌های تخصصی آنلاین در اینستاگرام گفت:« امسال ۲۰ نشست تخصصی با عنوان «۳۷-۲۰» برگزار خواهد شد که این سری نشست‌ها در سه دوره قبلی جشنواره نیز تجربه شده و مورد استقبال بوده است.با توجه به محدودیت‌های کرونا و شرایط ویژه امسال تصمیم گرفته شد که نشست‌ها به صورت مجازی و در قالب ارتباط آنلاین با استادان در اینستاگرام برگزار شوند. هم‌چنین استفاده از این نشست‌ها برای عموم قابل دسترس و رایگان است در حالی که در سال‌های گذشته نیاز به ثبت‌نام برای حضور در جلسات بود و بعد از برگزاری، جلسات در قالب ویدیوهای آموزشی تدوین و منتشر می‌شد».

معاون فرهنگی و آموزش انجمن سینمای جوانان ایران توضیح داد: «از هفتم آبان‌ماه به مدت ۱۰ روز، روزانه ۲ نشست در ساعات ۲۰ و ۲۲ از اینستاگرام انجمن سینمای جوانان ایران به صورت ارتباط زنده برگزار خواهیم کرد. تعداد ۱۰ کارگاه‌ در ارتباط با مدرسان بین‌المللی و ۱۰ نشست در ارتباط با سینماگران و اساتید ایرانی برگزار خواهد شد».

پوراسماعیلی درباره موضوعات نشست‌های تخصصی جشنواره سی و هفتم نیز بیان کرد: «شورای عالی آموزش با همراهی معاونت تولید به تحلیل و ارزیابی فیلم‌های سال، فضای موجود برای تولید فیلم، نیازها و کمبودها در حوزه فیلم کوتاه پرداخته است که در نشست‌ها مورد تحلیل قرار می‌گیرد، همچنین بخشی از موضوعات به تقاضای مخاطبان و درخواست مربیان و استادان انتخاب شده‌اند. در واقع نیازسنجی موضوعی بر اساس کیفیت و کمیت تولیدات سال گذشته صورت گرفته است».

او درباره پلتفرم مورد استفاده برای برپایی نشست‌ها توضیح داد: «با ارزیابی تمامی امکانات و ظرفیت‌های در دسترس، اینستاگرام را به عنوان پلتفرم اصلی اجرای نشست‌ها در نظر گرفته‌ایم زیرا علاوه بر سهولت دسترسی برای علاقه‌مندان و استادان بین‌المللی، فضایی برای تعامل و پرسش و پاسخ را نیز فراهم می‌کند».

سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران با برگزاری نشست‌های تخصصی «۳۷-۲۰» از هقتم آبان‌ماه آغاز می‌شود.