هنروتجربه:«جنایت بی‌دقت» در جشنواره توکیوفیلمکس به نمایش در می‌آید.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی فیلم،جشنواره توکیوفیلمکس امسال دوازه فیلم را در بخش مسابقه رسمی خود انتخاب کرد که «جنایت بی‌دقت» به کارگردانی شهرام مکری یکی از این آثار است. این فیلم یکشنبه ١١ آبان در این جشنواره به اکران درمی‌آید و پس از نمایش، جلسه پرسش و پاسخ به صورت مجازى با کارگردان و تماشاگران حاضر در سالن برگزار می‌شود.

جشنواره توکیوفیلمکس از سوم تا یازدهم آبان و در شهر توکیوی ژاپن برگزار می‌شود. کن توشی ماندا کارگردان قدیمی سینمای ژاپن ریاست هیات داوران این جشنواره را برعهده دارد و این رویداد سینمایی با نمایش آخرین فیلم او یعنی «مونینگ دوست داشتنی» افتتاح می‌شود. فیلم اختتامیه جشنواره «باید بهشت باشد» آخرین ساخته ایلیا سلیمان است. همچنین دربرنامه امسال توکیوفیلمکس نمایش بعضی از آثار مهم‌ترین کارگردانان سینمای آسیا همچون تسای مینگ لیانگ، جیا ژانگ‌که، هونگ سان سو و… به چشم می‌خورد.

«جنایت بی‌دقت» به تهیه‌کنندگی نگار اسکندرفر محصول موسسه فرهنگی هنری کارنامه است و پخش بین المللی آن را کمپانی دریم لب به مدیریت نسرین میرشب برعهده دارد. این فیلم پیش از این در بخش رقابتی جشنواره‌هایی نظیر ونیز، شیکاگو و ویناله به نمایش گذاشته شده و جایزه هوگوی نقره‌ای شیکاگو را به‌دست آورد. توکیوفیلمکس اولین نمایش این فیلم  در آسیا است.