هنروتجربه: فیلم سینمایی «گورکن» نامزد دریافت جوایز بهترین فیلم سینمایی و بهترین فیلم از نگاه تماشاگران در سیزدهمین جشنواره فیلم‌های آسیایی فیلادلفیا شد.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی فیلم، «گورکن» به نویسندگی و کارگردانی کاظم ملایی و تهیه‌کنندگی سینا سعیدیان، در ادامه‌ حضور بین‌المللی خود این بار در بخش اصلی سیزدهمین جشنواره‌ فیلم‌های آسیایی آمریکایی فیلادلفیا برای کسب جایزه‌ بهترین فیلم سینمایی و بهترین فیلم از نگاه تماشاگران با هفت فیلم از کشورهای آمریکا، ژاپن، مکزیک، ویتنام و کانادا به رقابت می‌پردازد.

«گورکن» امروز پنجم مهرماه نیز در بخش مسابقه‌ «بیست و هفتمین جشنواره‌ فیلم آستین» (جشنواره‌ فیلمنامه‌نویسان) و هفته‌ آینده ۳۱ اکتبر نیز در بخش اصلی «بیست و نهمین جشنواره‌ فیلم برکلی آمریکا» به نمایش در می آید.

در این فیلم بازیگرانی هم‌چون ویشکا آسایش، حسن معجونی، مهراوه شریفی‌نیا، بهنوش بختیاری، رضا بهبودی، مهدی حسینی‌نیا، سیاوش چراغی‌پور، محمود نظرعلیان، حمیدرضا محمدی، محمدامین اسدی، یدالله شادمانی، ندا دهشیری و گوهر خیراندیش ایفای نقش‌کرده‌اند.

در سیزدهمین جشنواره‌ فیلم‌های آسیایی فیلادلفیا به غیر از فیلم سینمایی «گورکن»، فیلم‌های کوتاه داستانی «مرضیه» ساخته‌ درناز حاجیها، «چشم آبی» ساخته‌ امین صامتی و انیمیشن کوتاه «یکدیگر» ساخته‌ سارا طبیب زاده نیز به نمایندگی از ایران در بخش فیلم‌های کوتاه این جشنواره به نمایش درمی‌آیند.

این رویداد سینمایی از ۵ تا ۱۵ نوامبر ۲۰۲۰ (۱۵ تا ۲۵ آبان‌ماه ۹۹) در شهر فیلادلفیا ایالت پنسیلوانیا آمریکا برگزار می‌شود.