هنر و تجربه: پخش‌کننده‌های اصلی ایالات متحده این روزها دلم‌شغولی دوقلوی مشترکی دارند: اکران «واندر وومن ۱۹۸۴» / Wonder Woman 1984 و بازگشایی بازارهای سینمایی شهرهای نیویورک و لس‌آنجلس.

با وجود این، سینماهای نمایش‌دهنده آثار مستقل و هنری به پروژه‌های بزرگ و گران‌قیمت استودیویی برای رونق دوباره و رقم‌زدن یک فصل جوایز پربار دیگر نیازی ندارند. در زمان تعطیلی سینماها به دلیل شیوع جهانی کووید نوزده خیلی از فیلم‌های مستقل روانه نمایش در پایگاه‌های عرضه مجازی و ویدیوهای درخواستی شدند اما برخی هم مثل «سرزمین خانه‌به‌دوشان» / Nomadland  پخش از کمپانی سرچ‌لایت، «پدر» / The Father پخش از سونی پیکچرز کلاسیکس، و «زن جوان خوش‌آتیه» / Promising Young Woman از فوکس فیچرز برای نمایش در سینماهای اکران محدود کنار گذاشته شده‌اند؛ فیلم‌هایی که شانس بسیار بالایی برای درخشش در فصل جوایز ۲۰۲۰ دارند.

البته در این میان، سرویس‌های ویدیوهای درخواستی و پخش مجازی‌ای هم هستند که پیش از عرضه خانگی آثار و محصولات‌شان دوست دارند بعضی عنوان‌ها را ابتدا روی پرده سینماها بفرستند، از جمله نتفلیکس با فیلم‌های «منک» / The Mank اثر جدید دیوید فینچر و «بلک باتم ما رِینی» / Ma Rainey’s Black Bottom به کارگردانی جرج سی. وولف یا آمازون و فیلم تحسین‌شده «یک شب در میامی» / One Night in Miami ساخته رِجینا کینگ.

  • ایندی‌وایر