هنروتجربه:«بادهای پاییزی، بادهای بهاری و دو کبوتر» به کارگردانی صادق جوادی در جشنواره فیلم لایپزیگ نمایش داده می‌شود.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، پویانمایی «بادهای پاییزی، بادهای بهاری و دو کبوتر» به کارگردانی صادق جوادی به بخش مسابقه کودکان شصت‌وسومین جشنواره فیلم مستند و انیمیشن لایپزیگ (DOK Leipzig) کشور آلمان راه یافت.

این انیمیشن که به تازگی به سی‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران و چهل‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مونترال کانادا نیز راه یافته بود، سومین حضور بین‌المللی خود را در کشوری اروپایی تجربه می‌کند.

پویانمایی ۸ دقیقه‌ای «بادهای پاییزی، بادهای بهاری، دو کبوتر» بر اساس کتابی با همین نام نوشته احمدرضا احمدی از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ساخته شده است.

این فیلم کوتاه انیمیشن در روزهای ۶، ۸، ۱۰ و ۱۱ آبان در سالن‌های سینما برای کودکان بالای ۵ سال و از روز ۷ تا ۲۱ آبان ۱۳۹۹ به صورت مجازی به نمایش در خواهد آمد.

امسال فیلم‌های منتخب این بخش در پنج برنامه ویژه برای کودکان و نوجوانان در گروه‌های مختلف سنی نمایش داده می‌شود. برنامه‌ریزان این بخش تلاش کرده‌اند فیلم‌هایی با موضوع‌های جدی و پراهمیت را برای گروه‌های سنی مختلف انتخاب کنند.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سال گذشته نیز در این جشنواره با فیلم کوتاه «گرگم و گله می‌برم» حضور داشت که این پویانمایی توانست موفق به دریافت جایزه کبوتر طلایی (GOLDEN DOVE) بهترین فیلم کوتاه در بخش انیمیشن‌های‌ کوتاه شود که این جایزه‌ جشنواره لایپزیگ آلمان مورد تایید نود و دومین آکادمی اسکار است.

جشنواره فیلم مستند و انیمیشن لایپزیگ از روز ۵ تا ۱۱ آبان ۱۳۹۹ مصادف با ۲۶ اکتبر تا ۱ نوامبر ۲۰۲۰ در شهر لایپزیگ کشور آلمان به صورت فیزیکی و آنلاین برگزار می‌شود.