هنروتجربه: جایزه‌ بهترین فیلم داستانی بیست و هفتمین جشنواره‌ فیلم آستین آمریکا به «گورکن» به کارگردانی کاظم ملایی رسید.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی فیلم، شب گذشته ۲۹ اکتبر برابر با ۸ آبان ماه بیست و هفتمین جشنواره‌ فیلم آستین آمریکا برگزیدگان خود را شناخت و فیلم سینمایی «گورکن» به نویسندگی و کارگردانی کاظم ملایی و به تهیه‌کنندگی سینا سعیدیان توانست در بخش آثار سینمایی داستانی، جایزه‌ بهترین فیلم را از این رویداد معتبر فیلم‌نامه‌نویسان دریافت کند.

جشنواره‌ فیلم آستین معروف به جشنواره‌ فیلم‌نامه‌نویسان دنیاست که از سال ۱۹۹۴ میلادی در ایالت تگزاس آمریکا پایه‌گذاری شده است. این جشنواره هر ساله با برگزاری کارگاه‌ها، ورک‌شاپ‌ها و پنل‌های تخصصی در حوزه‌ فیلم‌نامه‌نویسی، تلاش بر مشارکت سازنده و خلاقانه‌ نویسندگان و فیلم‌نامه‌نویسان سینمای جهان دارد که آن را «گردهمایی اصلی فیلم‌نامه‌نویسان سینما» لقب داده‌اند.

«گورکن» داستان زنی به نام سوده شریف‌زادگان است که در آستانه‌ ازدواج مجددش با یک چالش سخت در زندگی شخصی‌اش روبرو می‌شود. در این فیلم بازیگرانی همچون ویشکا آسایش، حسن معجونی، مهراوه شریفی‌نیا، بهنوش بختیاری، رضا بهبودی، مهدی حسینی‌نیا، سیاوش چراغی‌پور، محمود نظرعلیان، حمیدرضا محمدی، محمدامین اسدی، یدالله شادمانی، ندا دهشیری و گوهر خیراندیش به ایفای نقش پرداخته‌اند.

امسال بیست و هفتمین جشنواره‌ و کنفرانس بین‌المللی فیلم آستین از ۲ تا ۲۹ اکتبر ۲۰۲۰ (۱ تا ۸ آبان‌ماه ۹۹) در شهر آستین آمریکا به صورت آنلاین برگزار شد.