هنروتجربه: بعد از آن که کرونا جشنواره کن امسال را به سه روز کاهش داد ، شب گذشته یک کارگردان مصری نخل طلای جشنواره کن نمادین را برد.

به گزارش سایت هنروتجربه، فیلم «متاسفم که چهره‌ات را فراموش کردم» به کارگردانی سامه علا از کشور مصر جایزه نخل طلای بهترین فیلم کوتاه کن سال کرونایی را به دست آورد.

«می‌ترسم چهره‌ات را فراموش کنم» یک فیلم محصول مشترک چهار کشور مصر، فرانسه، بلژیک و قطر است. مدت زمان این فیلم ۱۵ دقیقه‌ است و قصه آن درباره آدام است که سعی دارد تا پس از ۸۲ روز ترک رابطه با دوستش، دوباره به او برگردد، اما با مشکلات زیادی روبرو می‌شود.

بخش رقابتی جشنواره نمادین کن دربرگیرنده ۱۱ فیلم کوتاه از فرانسه، بلژیک، بریتانیا، کلمبیا، مغولستان، پرتغال، یونان، کانادا و آمریکا بود.امسال هیات داوران سینه فونداسیون و فیلم کوتاه کن شامل کارل برگر (کارگردان و نویسنده)، دامین بونارد (بازیگر)، سلین سالت(بازیگر)، رشید بوشارب(نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردان)،چارلز گیلبرت(تهیه‌کننده ) و دا کولومبیگاشویلی(کارگردان و نویسنده )بودند.

با اینکه مدیران این جشنواره مهم سینمایی در تاریخ ۱۴ آوریل ۲۰۲۰ از عدم امکان برگزاری کن به صورت عادی خبر دادند، اما راه حلی ارائه دادند که فیلم‌های راه یافته به بخش مسابقه، می‌توانند با نشان‌واره فیلم منتخب جشنواره کن به نمایش درآیند.

مدیران جشنواره فیلم کن که امسال به‌دلیل شیوع ویروس کرونا دوره هفتاد و سوم  آن را لغو کرده بود در نهایت تصمیم به برگزاری نسخه‌ای ویژه و سه‌روزه با نمایش منتخبی از آثار این رویداد سینمایی گرفتند.

کاخ جشنواره فیلم کن از ۲۷ تا ۲۹ اکتبر (۶ تا ۸ آبان) میزبان نمایش چهار فیلم بلند از بخش رقابتی اصلی و تمامی فیلم‌های بخش کوتاه و آثار راه‌یافته به بخش سینه فونداسیون جشنواره بود. روز گذشته (پنج‌شنبه، هشتم آبان‌ماه) نیز برندگان بخش سینه فونداسیون معرفی شدند.

پیش از این جشنواره کن یک بار به خاطر جنگ جهانی دوم و بار دیگر در سال‌های ۱۹۴۸ و ۱۹۵۰ به علت مشکل بودجه برگزار نشد.

ورایتی