هنروتجربه: در پی درگذشت کریم اکبری مبارکه بازیگر تئاتر و سینما و تلویزیون بر اثر ابتلا به بیماری کرونا،هنرمندانی چون فاطمه معتمدآریا و اکبر زنجانپور از این بازیگر نوشتند.

فاطمه معتمدآریا رییس انجمن بازیگران سینمای ایران،در پیامی ضمن تسلیت درگذشت این بازیگر ،خواهان اتخاذ تدابیر فوری برای دوری کرونا، از محیط کار بازیگران شد.

 در متن پیام این هنرمند آمده است: «درگذشت کریم اکبری مبارکه، بازیگر فهیم صبور و انسانی شریف و فرهیخته را به خانواده محترم ایشان و مردم هنر دوست تسلیت می‌گویم و آرزو می کنم به بهای سنگین جان باختن هنرمندان تکرار ناشدنی تئاتر و سینما، تدابیری فوری و موثر برای دور کردن سایه شوم و مرگ بار این بیماری از محیط کاری بازیگران اندیشیده شود».

اکبر زنجانپور هم یادداشتی درباره همکار قدیکمی خود نوشت و از این بازیگر به عنوان هنرمندی بی‌بدیل یاد کرد که غریبانه دار فانی را وداع گفت.

در یادداشت زنجانپور چنین آمده است:

«به مناسبت پرواز هنرمند بی‌بدیل کریم اکبری مبارکه

این همه سال همکارها می‌گفتند من زودتر از همه برای تمرین یا اجرای تئاتر حاضر می‌شوم اما در تمرین و اجرای «باغ آلبالو» این کریم آقا بود که از من هم زودتر می‌آمد و همیشه لبخند به لب داشت و با انرژی مثبت.

این روزها دیگر نه برای تشییع رفقا می‌شود رفت و نه در مجلس یادبود شرکت کرد، همه غریب می‌میریم و کریم آقا از همه غریب‌تر».

کریم اکبری مبارکه بازیگر تئاتر و تلویزیون و سینما، پنجشنبه هشتم آبان ماه به دلیل  ابتلا به بیماری کرونا از دنیا رفت.

طبق گفته مهدی میامی بازیگر سینما و تلویزیون مراسم خاکسپاری مرحوم کریم اکبری مبارکه روز شنبه ۱۰ آبان ماه از ساعت ۱۱:۰۰ تا ۱۲:۰۰ در قطعه هنرمندان بهشت زهرا و احتمالا فقط با حضور خانواده ایشان برگزار می‌شود.