هنروتجربه:فیلم کوتاه «گاو آمریکایی» به کارگردانی آسمان طوسی که این روزها در بسته «بازگشت کوتاه» در هنر و تجربه اکران می‌شود، برنده جایزه بهترین فیلم در بخش زیر ۳۵ سال جشنواره بین‌المللی زنان Sugardi altrove میلان-ایتالیا شد.

به گزارش سایت هنروتجربه، فیلم کوتاه «گاو آمریکایی» به نویسندگی و کارگردانی آسمان طوسی که چندی پیش به بیست و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی زنان Sugardi altrove میلان-ایتالیا راه یافته بود، توانست جایزه بهترین فیلم را در بخش زیر ۳۵ سال این جشنواره از آن خود کند.

آسمان طوسی کارگردان و نویسنده این فیلم کوتاه در پیامی به این جشنواره گفت: «از اینکه فیلمم در بیست و هفتمین دوره جشنواره زنان ایتالیا در بخش زیر ۳۵ سال جایزه بهترین فیلم را به خود اختصاص داده است، بسیار خوشحالم و از دبیر جشنواره، مدیران و همه مسئولان برگزارکننده آن که در این دوره سخت و شرایط کرونا جشنواره را برقرار کردند، تشکر می کنم. واقعیت این است که من با فیلم «سینما پارادیزو» و سینمای ایتالیا به سینما علاقه‌مند شدم ». این فیلم‌ساز جوان ایرانی در پایان ابراز امیدواری کرد که هرچه زودتر شرایط به گونه‌ای شود که بتوانیم در کنار فیلم‌هایمان در جشنواره‌ها حضور پیدا کنیم.

این فیلم کوتاه تاکنون در جشنواره های مختلف خارجی حضور داشته است.پروفیلم فست مسئولیت پخش بین‌المللی این اثر را برعهده دارد.این فیلم در بسته «بازگشت کوتاه» در سینماهای هنروتجربه در حال اکران است.