هنروتجربه: نگار اسکندرفر تهیه‌کننده «جنایت بی‌دقت» به کارگردانی شهرام مکری از درخواست پروانه نمایش این فیلم و تصمیم برای اکران عمومی خبر داد.

نگار اسکندرفر تهیه‌کننده فیلم «جنایت بی‌دقت» درباره پروانه نمایش این فیلم به صبا گفت: «در تاریخ ۷ مهرماه درخواست پروانه نمایش کردیم که هنوز در دست اقدام است و ظاهرا هنوز نوبت فیلم ما نرسیده ،آن‌طور که به ما گفتند، چند هفته است که جلسه شورای پروانه نمایش تشکیل نشده است».

او با اشاره به برنامه نمایش عمومی این فیلم بیان کرد: «با توجه به این که کرونا همچنان ادامه دارد و سینماها بی‌رونق شده، تصمیم گرفتیم فیلم را اکران کنیم تا شاید سینماها جانی بگیرد. فکر می‌کنم کسانی با کمک هم باید سالن‌های سینما را زنده نگه دارند و امیدوارم ما هم در این راه کاری کنیم».

این تهیه‌کننده و سرمایه‌گذار سینما درباره احتمال نمایش آنلاین فیلم «جنایت بی‌دقت» اظهار کرد: «به نمایش آنلاین هم فکر می‌کنیم، اما همراه با پخش‌کننده خارجی به این نتیجه رسیدیم برای این که اکران‌های خارجی صدمه نبیند، موقتا از نمایش آنلاین پرهیز کنیم چون اصولا اکران آنلاین تهدیدی برای اکران خارجی است به ویژه در ایران که کپی‌رایت برای کسی مهم نیست».

اسکندرفر با اشاره به اکران‌های خارجی این فیلم گفت: «تا حالا چندین کشور خارجی شامل فرانسه، ایتالیا، اتریش، آلمان، سوییس و… حقوق پخش این فیلم را خریده‌اند. در آمریکا نیز ۲ پخش‌کننده بعد از جشنواره شیکاگو پیشنهاد پخش دادند که در حال مذاکره با آن‌ها هستیم».

وی ادامه داد: «پخش‌کننده فرانسوی قبل از جشنواره ونیز به محض این که خبر تمام شدن این فیلم منتشر شد، پیشنهاد داد و پخش‌کننده‌های دیگر نیز در زمان جشنواره ونیز درخواست پخش دادند. این نشان از اهمیت جشنواره‌های بزرگ برای شناساندن فیلم‌ها به خریداران دارد».

تهیه‌کننده «جنایت بی‌دقت» افزود: «درباره اکران‌های خارجی این فیلم، سابقه قبلی مکری در خارج از کشور قطعا تاثیرگذار بوده است. همینطور سابقه و زحمات شرکت دریم‌لب را هم نمی‌شود نادیده گرفت که کارنامه پرباری در رابطه با پخش‌کننده‌های خارجی دارد».

وی در پایان گفت: «من همه فیلم‌هایم را به نسرین میرشب در شرکت دریم‌لب داده‌ام. قبل از ساخت «جنایت بی‌دقت» هم با ایشان صحبت کردیم و گفتم که قرار است با مکری فیلمی بسازیم و از شما خواهم خواست تا پخش این فیلم را در خارج از کشور به عهده بگیرید».