هنروتجربه:برنامه نمایش آثار و نشست‌های چهارمین هفته فیلم اروپایی که به صورت آنلاین برگزار می‌‌شود، اعلام شد.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از امور بین‌الملل موسسه هنروتجربه،چهارمین دوره هفته فیلم اروپایی به همت موسسه هنروتجربه سینمای ایرانیان، اوینیک (موسسات ملی فرهنگی اتحادیه اروپا) و پلتفرم هاشور و برای اولین بار به شکل آنلاین برگزار می‌شود. در این هفته فیلم علاوه برنمایش آثار ،نشست‌های تخصصی با حضور کارگردانان و منتقدان اروپایی و ایرانی هم برگزار می‌شود و از اینستاگرام هنروتجربه در دسترس است و پخش پیام‌های ویدیویی اختصاصی کارگردان‌های برخی آثار  در برنامه‌ها گنجانده شده است. آیین افتتاحیه چهارمین هفته فیلم اروپایی در روز ۱۷ آبان‌ماه ساعت ۱۶:۳۰ آغاز می‌شود.

پلتفرم «هاشور» که نمایش آنلاین فیلم‌ها را برعهده گرفته است. از جمعه برای ثبت نام مخاطبان و علاقه‌مندان در دسترس است.کارگاه‌های فیلم‌سازی هم به صورت آنلاین و از طریق لایو اینستاگرامی برگزار می‌شود و از پیج اینستاگرام هنروتجربه به آدرس honarotajrobe@ قابل بازدید است.

برنامه نمایش آثار سینمایی که در پلتفرم «هاشور» قابل مشاهده هستند، و هم‌چنین کارگاه‌های آموزشی لایو اینستاگرام هنروتجربه به شرح زیر هستند.

جدول و زمان نمایش آنلاین فیلم‌ها در سایت هاشور

شنبه ۱۷ آبان
پیام ویدئویی سفیر اتریش ساعت ۱۶:۳۰

«جو کوچولو» (جسیکا هاوسنر)،اتریش -ساعت ۱۶:۴۵ تا ۱۸:۳۰

پیام ویدیویی جسیکا هاوسنر کارگردان فیلم«جو کوچولو» – ساعت ۱۸:۳۰ تا ۱۸:۵۰

فیلم‌های کوتاه فرانسوی «۵۸·۹» (لویی اوبر) «هوای بد» (ژان لویی فلیسیولی،آلن گانیول) «ترانه احمد» (فوآد منصور)-شنبه ۱۷ آبان-ساعت ۱۹:۰۰ تا ۱۹:۵

«ترومن» (سسک گای)،اسپانیا -ساعت ۲۰:۰۰ تا ۲۱:۴۵

یک‌شنبه ۱۸ آبان

«وقتی گوجه فرنگی‌ها واگنر را ملاقات کردند» (ماریانا اکونومو)  ،یونان -ساعت ۱۷ تا ۱۸:۱۰

«خواهر» (اورسلا میر)،سوئیس-ساعت ۱۸:۲۰ تا ۲۰:۰۰

«دلقک‌ها» (فدریکو فلینی)،ایتالیا-ساعت ۲۰:۱۰ تا ۲۱:۴۰

گفت‌وگو زنده -لایو- جانفرانکو آنجلوچی (فیلم‌ساز و منتقد ایتالیایی) و سعید عقیقی (فیلم‌نامه نویس و منتقد ایرانی)-ساعت ۲۲ تا ۲۳

دوشنبه ۱۹ آبان

«مادر و دیگردیوانه‌های خانواده» (ایبولیا فکته)،مجارستان-ساعت ۱۶:۴۰ تا ۱۸:۳۰

«ترانزیت» (کریستین پتزولد)،آلمان-ساعت ۱۸:۴۰ تا ۲۰:۱۵

پیام ویدیویی کریستین پتزولد کارگردان فیلم «ترانزیت» -ساعت ۲۰:۱۵

«بی‌نشان» ( میها مازینی،دوسان جوکسیمویچ)،اسلونی-ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۱:۵۰

گفت‌وگو زنده -لایو-میها مازینی(کارگردان اسلونیایی) و شاهین امین (منتقد ایرانی)  -ساعت ۲۲ تا ۲۳

سه‌شنبه ۲۰ آبان

«سنت جرج» (مارکو مارتینز)،پرتغال-ساعت ۱۷ تا ۱۸:۵۰

«پیش از یخبندان» (مایکل نوئر)،دانمارک-ساعت ۱۹:۰۰ تا ۲۰:۴۰

ویدیو مایکل نوئر-ساعت ۲۰:۴۰

«تنها از میان ایران، هزارو صدوچهل وچهار مایل اعتماد» (آندره لارسون،شمیم برکه)،سوئد-ساعت ۲۰:۵۰ تا ۲۱:۵۰

گفت‌وگو زنده -لایو- آندره لارسون ، شمیم برکه و مهرداد اسکویی( مستند ساز ایرانی) -ساعت ۲۲ تا ۲۳

چهارشنبه ۲۱ آبان

«رهبر ارکستر» (ماریا پیترز)،هلند-ساعت ۱۷ تا ۱۹:۱۵

پیام ویدیویی ماریا پیترز کارگردان فیلم«رهبر ارکستر»-ساعت ۱۹:۱۵ تا ۱۹:۴۵

«نامه‌هایی از جنوبگان» (استانسیلاو دونچو)،بلغارستان-ساعت ۲۰ تا ۲۱:۵۰

گفت‌وگوی زنده -لایو- استانیسلاو دونچو( کارگردان بلغاری) و مجید برزگر ( کارگردان ایرانی )-ساعت ۲۲ تا ۲۳

پنجشنبه ۲۲ آبان

«دلقک‌­ها» (فدریکو فلینی)،ایتالیا-ساعت ۱۷ تا ۱۸:۲۵

«خواهر» (اورسلا مِیر)،سوئیس-ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۰:۰۵

«ترانزیت» (کریستین پتزولد)،آلمان-ساعت ۲۰:۱۵ تا ۲۱:۵۰

جمعه ۲۳ آبان

«ترومن» (سسک گای)،اسپانیا-ساعت ۱۶:۴۵ تا ۱۸:۳۰

«بی‌نشان» (میها مازینی)،اسلوونی-ساعت ۱۸:۴۰ تا ۲۰:۰۰

«سنت جرج» (مارکو مارتینز)،پرتغال-ساعت ۲۰:۱۰ تا ۲۲

شنبه ۲۴ آبان

«پیش از یخبندان» (مایکل نوئر)،دانمارک-ساعت ۱۷ تا ۱۸:۴۰

«جو کوچولو» (جسیکا هاوسنر)،اتریش-ساعت ۱۸:۵۰ تا ۲۰:۳۵

فیلم‌های کوتاه فرانسوی«۵۸·۹» (لویی اوبرت) «هوای بد» (ژان لوپ فیلیشیولی،آلن گاگنول) «ترانه احمد» (فوآد منصور)-ساعت ۲۰:۴۵ تا ۲۱:۴۵

گفت‌وگو زنده -لایو-  لویی اوبرت(کارگردان فرانسوی) و نیما عباسپور( کارگردان ایرانی) -ساعت ۲۲ تا ۲۳

یک‌شنبه ۲۵ آبان

«تنها از میان ایران،هزارو صدوچهل وچهار مایل اعتماد» (آندره لارسن، شمیم برکه)،سوئد-ساعت ۱۷ تا ۱۸:۰۰

«وقتی گوجه فرنگی‌ها واگنر را ملاقات کردند» (ماریانا اکونومو)،یونان-ساعت ۱۸:۱۰ تا ۱۹:۲۰

«مادر و دیگر دیوانه‌های خانواده» (ایبولیا فکته)مجارستان-ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۱:۱۰

دوشنبه ۲۶ آبان

«نامه‌هایی از جنوبگان» (استانسیلاو دونچو)،بلغارستان-ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹:۲۰

«رهبر ارکستر» (ماریا پیترز)،هلند- ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۱:۴۵