هنروتجربه:مجموعه سینماهای «AMC» از زیان ۹۰۰ میلیون دلاری در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ باوجود بازگشایی سالن‌های خود خبر داد.

سینماهای زنجیره ای «AMC» که به دلیل پاندمی بیماری کرونا تعطیل شده بود، به تدریج ۵۳۹ مجموعه سینمایی  را از مجموع ۶۰۰ مجموعه خود در آمریکا بازگشایی کرده، با این وجود مخاطبان هنوز خود را از سینماها دور نگه می دارند و بر اساس اعلام کمپانی چینی «دالیان مدیا گروپ» که مالک سینماهای «AMC» است، این سینماهای زنجیره‌ای تنها در سه ماهه سوم سال جاری میلادی۹۰۵ میلیون دلار زیان  داشته‌اند ، در حالی که سال گذشته در این بازه زمانی زیان آن تنها ۵۴.۸ میلیون دلار برآورد شده بود.

میزان درآمدهای مجموعه سینماهای زنجیره ای «AMC» در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ با رسیدن به ۱۱۹.۵ میلیون دلار از کاهش حدود ۹۰ درصدی حکایت دارد.

«AMC» در ماه اکتبر به سرمایه گذاران هشدار داد که احتمالا تا پایان سال و یا اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی دیگر هیچ نقدینگی نخواهد داشت مگر آن که سرمایه گذارهای جدید پیدا کند و یا شمار مخاطبان افزایش قابل ملاحظه‌ای پیدا کند. این کمپانی اخیرا اعلام کرده ۲۰ میلیون از سهام خود را برای به دست آوردن ۵۰ میلیون دلار سرمایه جدید به فروش می‌رساند.

مجموعه بزرگ سینماهای «AMC» پس از چند ماه تعطیلی، سالن های خود را از ماه اوت و با ظرفیت ۲۰ تا ۴۰ درصد بازگشایی کرد اما همچنان سالن‌های سینمایی‌اش در دو منطقه کلیدی لس آنجلس و نیویورک تعطیل هستند و استودیوهای فیلمسازی نیز پس از عملکرد نه چندان موفق فیلم «تِنت» در گیشه، تمایلی به اکران آثار جدید خود ندارند.

مجموعه سینماهای زنجیره‌ای «AMC» دارای ۲۲۰۰ سالن در اروپا و ۸۲۰۰ سالن نمایش فیلم در آمریکاست.

هالیوود ریپورتر