هنروتجربه: جسیکا هاوسنر کارگردان اتریشی فیلم «جو کوچولو» یکی از فیلم‌های حاضر در چهارمین دوره هفته فیلم اروپایی، در یک ویدئوی اختصاصی درباره ژانر و دیدگاه فیلم توضیحاتی را ارایه داد. این فیلم امروز شنبه ۱۷ آبان در اولین روز چهارمین هفته فیلم اروپایی در سایت هاشور به نمایش درآمد.«جوکوچولو» شنبه ۲۴ آبان نیز از ساعت ۱۸:۵۰ تا ۲۰:۳۵ نمایش دیگری در سایت هاشور دارد.

هاوسنر پیرامون موضوع فیلمش گفت: «موضوع برخی از فیلم‌های ترسناک درباره گیاهانی است که به افراد حمله می‌کنند که این دسته از فیلم‌ها در سینمای آمریکا نیز وجود دارند و همین موضوع شوق مرا برای نوشتن «جو کوچولو» براساس فیلم‌های ترسناک برانگیخت».

او درمورد هدفش از ساخت این فیلم توضیح داد: »هدف من از ساخت این فیلم به طور قطع امتناع از هرگونه طبیعت‌گرایی بوده است. «جو کوچولو» با ظاهر کاملا ساختگی که از قصد هم بوده است، به مخاطب می‌گوید این فیلم به واقعیت مربوط نمی‌شود. در حقیقت تصاویر فیلم به نحوی چشم انداز روان‌شناختی اثر و شخصیت‌هایی است که در جست‌وجوی حقیقت هستند».

این کارگردان ادامه داد: «جو کوچولو رابطه یک مادر و پسر را مورد پرسش قرار می‌دهد و به هویت کسانی که فکر می‌کنند نزدیکان خود را به خوبی می‌شناسند، می‌پردازد و درباره این تردید آزاردهنده و ویران‌گر صحبت می‌کند. در حقیقت تمام احساسات واقعی در این فیلم مورد پرسش قرار می‌گیرد».

چهارمین دوره هفته فیلم اروپایی از ۱۷ تا ۲۶ آبان ماه ۹۹ مصادف با ۷ تا ۱۶ نوامبر ۲۰۲۰ برای اولین بار به شکل آنلاین در سایت هاشور برگزار می‌شود.