هنروتجربه: اشتفان شولتز؛ سفیر اتریش که سخنرانی افتتاحیه چهارمین هفته فیلم اروپایی ٢٠٢٠ را برعهده دارد، در ویدئویی، درباره این رویداد و برنامه‌های آن توضیحاتی را ارایه داده‌است.

شولتز در ابتدای صحبت‌های خود عنوان کرد:« افتخار بزرگی است که برای افتتاحیه هفته فیلم اروپایی ۲۰۲۰ در ایران خدمت شما هستم و امیدوارم در این روزهای دشوار و چالش برانگیز سلامت باشید».

او ادامه داد: «به دلیل افزایش چشمگیر موارد ابتلا به کرونا در ایران ناچار شدیم راه دیگری را برای برقراری ارتباطات فرهنگی بیابیم که این راه حل جدید پخش آنلاین و قانونی فیلم‌ها و برگزاری جلسات زنده با همراهی فیلم‌سازان و منتقدان است. میزبانی هفته فیلم اروپایی برعهده موسسه «هنروتجربه سینمای ایرانیان» است و فیلم‌ها به صورت رایگان از پلتفرم هاشور پخش می‌شوند».

سفیر اتریش با اشاره به اهمیت روابط فرهنگی توضیح داد:«۱۶ فیلم از ۱۴ کشور اروپایی به همراه زیرنویس فارسی پخش خواهند شد و روزانه یک لایو اینستاگرامی با همراهی ۱۰ فیلم‌ساز، هنرمند و تهیه کننده برتر برگزار می‌شود. هم‌چنین به منظور اثربخشی بیشتر روابط بین‌فرهنگی، یک فیلم‌ساز ایرانی هم برای میزبانی جلسات انتخاب شده است».

او در پایان تاکید کرد: «از همه شما خواهش می‌کنم در خانه بمانید».

چهارمین دوره هفته فیلم اروپایی از ۱۷ تا ۲۶ آبان ماه ۹۹ مصادف با ۷ تا ۱۶ نوامبر ۲۰۲۰ برای اولین بار به شکل آنلاین و رایگان در سایت هاشور برگزار می‌شود.