هنروتجربه: شاهین امین منتقد روز دوشنبه ۱۹ آبان در دومین برنامه کارگاه فیلم‌سازی چهارمین دوره هفته فیلم اروپایی به گفت‌گو با میها مازینی کارگردان فیلم «بی‌نشان» از کشور اسلوونی می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی هنروتجربه، دومین برنامه کارگاه فیلم‌سازی چهارمین دوره هفته فیلم اروپایی که روز دوشنبه ۱۹ آبان به صورت آنلاین از ساعت ۲۲ تا ۲۳ برگزار می‌شود، به گفت‌وگوی اینستاگرامی میها مازینی کارگردان فیلم «بی‌نشان» از کشور اسلوونی و شاهین امین منتقد درباره این فیلم اختصاص دارد.

میها مازینی نویسنده، فیلم‌نامه نویس و کارگردان اسلوونیایی نویسنده‌ سی کتاب منتشر و ترجمه شده به یازده زبان است. او دارای دکترای انسان شناسی زندگی روزمره و فوق لیسانس نویسندگی خلاق برای فیلم و تلویزیون در دانشگاه شفیلد است. مازینی یکی از داوران آکادمی فیلم اروپا و فیلم‌نامه‌نویس فیلم‌های بلندِ صاحب جوایزی از جمله جایزه نخل طلایی بهترین فیلم موسترا والنسیا و جایزه CIRCOM اروپا است.

این گفت‌وگو از صفحه اینستاگرام هنروتجربه به آدرس honarotajrobe@ و صفحه اینستاگرام میها مازینی کارگردان «بی‌نشان» به آدرس projekt_mazzini@ قابل تماشا است.

در خلاصه داستان «بی‌نشان» آمده است: «آنا فرزند خود را در یک بیمارستان محلی به دنیا می‌آورد و همه چیز خوب پیش می‌رود. تنها یک اشکال کوچک در کاغذبازیِ اداری وجود دارد و آن هم این است که فایل پرونده اش در سیستم ثبت نشده است. مشکلی که احتمالا به دلیل خطای نرم‌افزاری رخ داده‌است. آنا چند روز درگیر شبکه‌ای از پیچیدگی های بوروکراتیک کافکایی می‌شود. وجود نداشتن در دنیای اطلاعات یعنی نداشتن امنیت اجتماعی، نداشتن آدرس ثابت و نداشتن بچه. از نظر قانون او وجود ندارد. بنابراین فرزند او یتیم است و یتیمان را به فرزند خواندگی می‌گیرند…».

جایزه بهترین فیلم جشنواره‌ کلیولند، جایزه بهترین فیلم‌نامه جشنواره‌ فست، جایزه بهترین بازیگر زن، بهترین موزیک متن، بهترین طراحی صحنه و بهترین طراحی لباس از جشنواره فیلم اسلوونی از جمله جوایزی است که تاکنون این فیلم کسب کرده است.

«بی‌نشان» از کشور اسلوونی روز دوشنبه ۱۹ آبان ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۱:۵۰ و روز جمعه ۲۳ آبان ساعت ۱۸:۴۰ در سایت هاشور نمایش داده می شود.

چهارمین دوره هفته فیلم اروپایی از ۱۷ تا ۲۶ آبان ۱۳۹۹ مصادف با ۷ تا ۱۶ نوامبر ۲۰۲۰ برگزار می‌شود که در این برنامه ضمن نمایش آنلاین ۱۶ فیلم‌ مطرح اروپایی از سایت هاشور به صورت رایگان، نشست‌های نقد و تحلیل نیز به شکل زنده تدارک دیده شده‌اند.