هنروتجربه: فیلم سینمایی «نجیبه» به بخش چشم‌انداز آسیای جشنواره بین‌المللی Jogja-NETPAC اندونزی راه یافت.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از مشاور رسانه‌ای فیلم، فیلم سینمایی «نجیبه» به نویسندگی و کارگردانی مصطفی گندمکار، در ادامه حضورهای بین‌المللی خود، به بخش چشم‌انداز آسیای جشنواره بین‌المللی Jogja-NETPAC کشور اندونزی راه یافت.

جشنواره Jogja-NETPAC نخستین جشنواره در کشور اندونزی است که با هدف معرفی و توسعه سینمای آسیا و در تعاملی نزدیک با شبکه ارتقای سینمای آسیا (نِت پک NETPAC)، که یک سازمان فرهنگی و سینمایی شامل منتقدان، فیلمسازان، برگزارکنندگان جشنواره ها و پخش کنندگان ۳۰ کشور مختلف است، راه‌اندازی شده است. فیلم سینمایی «نجیبه» پس از رونمایی در بیست و سومین دوره جشنواره شانگهای چین (در بخش استعداد جدید آسیا) در ماه جولای، در تازه‌ترین حضور بین‌المللی خود در ماه جاری (نوامبر) برای کسب جایزه چشم‌انداز آسیای جشنواره Jogja-NETPAC، که مختص معرفی فیلم‌سازان جوان و آینده‌دار سینمای آسیاست، با فیلم‌هایی از دیگر کشورها رقابت خواهد کرد. جشنواره Jogja-NETPAC هر ساله جوایز مختلفی از جمله جایزه هانومان طلایی، هانومان نقره‌ای، جایزه نت پک، به بهترین فیلم های آسیا اعطا می‌کند.

«نجیبه» اولین فیلم بلند سینمایی مصطفی گندمکار است که پیش از این به عنوان فیلم‌ساز کوتاه حرفه‌ای فعالیت داشته است. فیلم کوتاه «آلان» ساخته گندمکار، حضور بین المللی موفق را تجربه کرد و هم‌چنین در گروه هنروتجربه اکران شد. منظر لشگری، شهره سلطانی، مهدی امیری خراسانی، سید غفار وهابی، مرضیه زهری، حسین حسامی و پیام احمدی‌نیا بازیگران فیلم سینمایی «نجیبه» هستند.